Interiér

Tip redakce: čistič oken

Společnost Vorwerk představuje revoluční čistič oken VG100

„Čistič oken VG100 je určen zákazníkům, kteří chtějí mít svá okna stále čistá a naleštěná a to rychle a jednoduše, doslova „jedním tahem“. Vorwerk samozřejmě vyvinul zařízení, které se nejen jednoduše ovládá, ale je i úsporné – šetří jak Váš čas, tak i vodu a elektrickou energii,“ říká k novince ředitel marketingu divize Kobold Vít Paulíček.

Unikátní vlastností přístroje je, že zvládne na jednu náplň 80 ml vody a zhruba 5 ml detergentu umýt a naleštit až 20m2, přičemž se zdaleka nemusí jednat pouze o okna. VG100 zvládne vyleštit i skleněné stoly, zrcadla a další plochy s hladkým povrchem. Při váze necelý jeden kilogram se s ním snadno pracuje i jednou rukou. Samozřejmostí je také nenáročná údržba – utěrku z mikrovláken lze pro opakované použití jednoduše vyprat v pračce na 60°C a další součásti přístroje jsou snadno omyvatelné.

Novinka bude na českém trhu k dispozici od 22. září 2014 za cenu 7 959,- a to buď prostřednictvím sítě obchodních zástupců Vorwerk, zákaznických center společnosti nebo prostřednictvím online obchodu na www.vorwerk.cz.

Základní vybavení
Kobold VG100 čistič oken, dobíjecí zařízení, 2 utěrky z mikrovláken a 200 ml koncentrovaného čisticího prostředku Kobold GC100, odkládací stanice, uživatelský návod (v různých jazycích), stručná referenční příručka.

Příslušenství
Utěrky z mikrovláken, koncentrovaný čisticí prostředek

Speciální funkce
Okna bez šmouh za méně než polovinu obvyklé doby. Na jedno naplnění zvládne vyčistit zhruba 20m2 skleněné plochy, nízká spotřeba vody a detergentu

Využití při čištění
Oken a všech ostatních hladných skleněných ploch, například skleněných stolků, zrcadel nebo
skleněných vitrín .

Postup
Kombinuje tři kroky mytí oken do jednoho:
Hadřík z mikrovláken rovnoměrně zvlhčuje okno vodou a čisticím prostředkem zároveň odstraňuje všechny nečistoty.
Gumová stěrka a silný sací výkon okamžitě odstraňují použitou vodu do zásobníku.