Interiér

Projekt nová koupelna aneb souboj vodních titánů

Koupelna bez vody, je jako ložnice bez postele. K ničemu… K tomu, abyste se svým projektem nové koupelny byli spokojení, potřebujete plán a ty nejlepší tipy. My jsme s profíky svedli malou vodní bitvu o ten nejlepší sortiment, který se vám bude do vaší nové koupelny hodit.

Bojler versus průtokový ohřívač

Jak vybrat ten nejlepší a nejvhodnější zásobník na teplou vodu? Při výběru jsou důležité faktory jako je počet osob, které budou vodu používat, typ kotle a místo. Spotřeba teplé vody roste s počtem osob v domácnosti. Příliš velký ohřívač zbytečně zvyšuje náklady a při menším objemu budete mít teplé vody nedostatek.

Bojler se dá připojit jak na plynový kotel, tak na kotel na tuhá paliva. Další možností je elektrický bojler do zásuvky, kterou využijete jak na bojler, tak případně na průtokový ohřívač. Některé typy bojlerů mají inteligentní systémy na ohřev vody, automatickou dezinfekci vody nebo delší životnost díky zesílenému materiálu. Pokud nevyžadujete stálý přísun teplé vody, např. na chalupě nebo v kanceláři, nejsnazším řešením je průtokový ohřívač. Zabere málo místa, snadno se instaluje a připojíte ho do elektriky.

Trojboj – sprchový kout – sprchový box – vanová zástěna

V tomto souboji je naším největším favoritem závěs – hodí se jak na vanu, tak do sprchového koutu. Stačí ho jen pravidelně udržovat a zá par korun můžete mít každý rok novou koupelnu.

Vanovou zástěnu můžete umístit na každou vanu, včetně těch asymetrických a rohových. Ideální je koupit zástěnu už s vanou jako sadu.

"

Koupit vanovou zástěnu

Sprchový box přivezete, postavíte, zapojíte k odpadu a můžete se sprchovat. Obejde se to bez náročné instalace a vrtání do zdi. Pokud si pořídíte sprchový kout, tak vás vrtání, obkládání, spárování nemine.

Existují sprchové kouty s vaničkou, bez vaničky nebo sety jak s vaničkou, tak i s dveřmi. U všech tří variant se používá bezpečnostní sklo, které nahradilo hojně používaný plast.

Koupit sprchový kout

Sprchové systémy – vítězí prožitek

Sprchování může být relax i adrenalin, záleží, jaký sprchový systém si vyberete. Ruční sprchu můžete držet v ruce nebo ji upevnit na tyč. Sprchové baterie mají v sobě zabudované jedinečné funkce. Vyberete si silný proud, jemné perlení nebo vodní mlhu? Velká sprchová hlavice se širším záběrem, to je hlavová sprcha. Upevnit se může na tyč nebo ji zabudujte do stropu. Ideální variantou je kombinace hlavové sprchy s ruční, které jsou běžně v prodeji. Pro labužníky jsou v nabídce sprchové panely. Je to panel s ruční, hlavovou a boční sprchou, který se instaluje na zeď, věší se na konzole nebo se zapouští do zdi.

Zdroj: PR článek společnosti HORNBACH

Nepřehlédněte