Interiér

Ostrý jako břitva

Česká republika zahájila 1. března 2017 vysílání prvních částí přechodové sítě ve standardu DVB-T2. A s novými Smart TV televizory Sencor se nemusíte bát, že na tento krok nebudete připraveni, ale můžete si ho vychutnat i v ultravysokém rozlišení.

Plán přechodu ze současného standardu DVB-T pro pozemní vysílání na DVB-T2 schválila minulý rok vláda a celý proces bude podobně jako v minulosti přepnutí z analogového na digitální vysílání trvat několik let. Současné pozemní vysílání přitom využívá standard DVB-T a formát MPEG-2 (HD vysílání MPEG-4/AVC), zatímco nový standard DVB-T2 využívá formát MPEG-4/H.265 HEVC. Pokud tedy již nyní pořizujete nový televizor, nemá ho cenu kupovat, pokud nesplňuje právě tuto základní podmínku. Proto Sencor připravil na jaro nové modely, které splňují požadavky na příjem signálu ve standardu DVB-T2 a vaše investice tak nepřijde vniveč, až dojde k úplnému vypnutí současného DVB-T.

Základním modelem s podporu nejnovějšího standardu DVB-T2 je, který si může dovolit snad každý, je SLE 2813TC s úhlopříčkou 28“ (71 cm) a HD Ready rozlišením. Již u tohoto modelu je možné nahrávat vysílání na externí USB zařízení nebo z něho pořady nebo filmy přehrávat. Kromě tradičních videoformátů jako jsou třeba MOV, AVI nebo MKV, zvládne televizor přehrát i hudební MP3 nebo zobrazit fotografie ve formátu JPEG/BMP, což je funkce velmi oblíbená u „stříbřité“ generace, kterým televizor často slouží jako velký fotorámeček.

Pokud vám menší plocha obrazovky nevyhovuje, pak jsou tu pro vás Full HD modely F13TC –  SLE 40F13TC, SLE 43F13TC a SLE 49F13TCs úhlopříčkami 100, 109 a 123 centimetrů. Ty nabídnou perfektní poměr výkon/cena, velmi pěkný obraz díky panelu s D-LED podsvícením, široké možnosti připojení přes řadu konektorů typu HDMI, SCART, USB, audio-out apod. Samozřejmě rovněž přehrávání a záznam na USB uložiště a především i zde najdete podporu nového DVB-T2, společně s DVB-T a kabelovým tunerem DVB-C.

Chytré televizory zastupují v jarní nabídce modely Sencor 43US500TCS (úhlopříčka 109 cm), 49US500TCS (123 cm) a SLE 55US500TCS (139 cm). Tyto Smart TV nabídnout úžasný obrazová zážitek díky panelu s D-LED posvícením s ultravysokým rozlišením UHD (3840 × 2160 pixelů). Rychlá odezva okolo 8 ms zaručuje, že uvidíte perfektně vykreslený a plynulý obraz nejen v akčních scénách, ale třeba kontinuální pohyb kotouče po ledu, bez otravného rozmazání nebo dokonce „poskočení“ obrazu. O výslednou čistotu a ostrost přijímaného televizního signálu se stará propracované dynamické potlačování šumu (DNR) a nově přepracovaný digitální hřebenový filtr (DCF).

Pro co nejlepší možnost příjmu UHD signálu, který v počátcích najdeme nejčastěji na některých satelitních programech, je vybaven (trojitým) tripletunerem – ladit tak můžete jak terestrické vysílání „vzduchem“ (DVB-T/T2), tak šířené kabelovou televizí (DVB-C) a samozřejmě satelitní (DVB-S2). Nové chytré televizory Sencor vás tak prostě bez obrazu nenechají.

Funkce televizorů můžete rozšířit díky implementovanému smart rozhraní Opera, díky kterému si lze vybrat z řady aplikací a doplňků v nabídce Opera TV Store.

A kam v interiéru máte novou TV umístit. Možností je několik. Ideálním místem pro zavěšení televize je zeď. Byť neviditelným, ale nutným, je správný a bezpečný držák. U značky Stell můžete vybírat z držáků fixních, polohovatelných nebo výsuvných. U sofistikovanějších televizních držáků s výsuvným ramenem máte možnost regulovat vzdálenost od zdi. Televizor je připevněn na rameno, se kterým jde otáčet do stran a sklápět ho směrem nahoru/dolů. Důležitým faktorem, na který je třeba brát ohled při výběru držáku je hmotnost televize. Konkrétně výsuvný držák Stell SHO 3610 má nosnost až 50 kg. Co se týče hmotnosti, je vhodný pro všechny chytré televize z jarní nabídky Sencor. Od zdi se dá vzdálit až 51 centimetrů. Díky tomu a možnosti natočení si pak můžete vybrat, zda budete televizi sledovat z gauče nebo z kuchyně, která je v opačném rohu místnosti. Rozteč otvorů je u tohoto modelu 34 × 160 mm až 600 × 400 mm. Právě standart VESA, který zjednodušeně řečeno udává rozteč, je to nejdůležitější při výběru vhodného držáku. S ním máte jistotu, že rozteč otvorů na držáku a rozteč závitů televizoru budou shodné. VESA rozměry, které jsou použity u jarních modelů značky Sencor, odpovídají rozměrům, které lze nastavit na držáku Stell SHO 3610.  Doporučená cena je 1. 490 Kč

Další informace o výrobcích najdou zákazníci na stránkách http://www.sencor.cz/produkty.

ZDROJ: PR článek společnosti Sencor