Interiér

Nenechte plísně vyhrát: trvalé odstranění plísní na zdivu

Máte problémy s tvorbou plísní na zdivu v bytech či rodinných domech?? Už Vás nebaví pořád dokola používat přípravky na dočasné odstranění plísní? Máme pro Vás tip, jak plísně na zdivu odstranit trvale: pomocí termoizolačního a antikondezačního nátěru MAXITHERM SILIKON.

Plísně v bytech

Kondenzace vlhkosti a následná tvorba plísní na zdech je stále častějším problémem českých bytů. Vyplývá to ze změny jejich užívání – podstatně více se sprchujeme a koupeme, více používáme pračky a myčky nádobí. Výsledkem je větší množství páry vyprodukované v bytě. Produkce vlhkosti sama o sobě problémem být nemusí. Problémem je ale to, když nedovedeme vlhkost z bytu nebo domu odvést. Přispívá k tomu i dnes populární revitalizace . Stará okna měníme za nová, dokonale utěsněná a uzavíráme domy do neprodyšné slupky kontaktní izolace. U starších bytů se tím dramaticky mění cirkulace a výměna vzduchu s venkovním prostředím, dochází ke zvýšení relativní vnitřní vlhkosti a odtud je jenom krůček k její kondenzaci na zdech. Na vlhké zdi se dříve či později začnou tvořit karcinogenní plísně. A nepříjemný problém je na světě.

Trvalé odstranění plísní na zdivu

Pokud s plísněmi nějaký čas bojujete, určitě máte bohaté zkušenosti s různými desinfekčními a fungicidními prostředky. Všechny samozřejmě pomáhají. Jak jste ale jistě sami zjistili, pouze na krátkou dobu. Ony totiž „léčí“ pouze viditelnou část neduhu tj. plísně na povrchu zdiva. Ale pouze krátkodobě. Neodstraňují příčinu problému tzn. důvody kondenzace. Možnost, jak se zbavit plísní natrvalo snadným, rychlým a účinným způsobem ale existuje – MAXITHERM SILIKON termoizolační antikondenzační nátěr.

Odstranění plísní a úspora nákladů na vytápění

Hlavním efektem aplikace termoizolačního nátěru MAXITHERM SILIKON je snížení tepelných ztrát, zajištění tepelné pohody v bytě a současně dosažení úspory finančních nákladů na vytápění. Stále více zákazníků současně úspěšně využívá „vedlejší efekt“ tohoto nátěru – výrazný antikondenzační a protiplísňový účinek.

Příčina vzniku plísní a jejich odstranění

Nejčastější příčinou vzniku kondenzační vlhkosti a plísní na zdivu jsou tepelné mosty. Typickými místy jejich výskytu jsou rohy místností, spojnice zdí, překlady nad okny či okenní ostění. Aby likvidace plísní byla úspěšná a trvalá je nutné se tepelných mostů zbavit. Pokud plísně pouze postříkáte fungicidním prostředkem, tepelné mosty neodstraníte. Zeď bude stále vlhnout a plíseň se bude opakovaně v kratších či delších časových intervalech vracet.

Doporučujeme proto použít termoizolační antikondenzační nátěr MAXITHERM SILIKON. Je prodyšný a jak již z jeho názvu vyplývá má výrazný antikondenzační a protiplísňový účinek. Rovnoměrně rozkládá teplo po povrchu zdi a odstraňuje zmiňované tepelné mosty. Pokud zmizí tepelné mosty, zmizí vlhkost a s ní i karcinogenní plísně. MAXITHERM SILIKON odstraňuje příčinu plesnivění natrvalo a současně dlouhodobě chrání zeď.

Jednoduché použití

Plísněmi infikovaná místa ošetřete přípravkem na bázi aktivního chlóru. Nechte cca 10 minut působit a pak plísně za vlhka setřete. Ošetřené místo omyjte čistou vodou a nechte důkladně vyschnout. Po vyschnutí naneste na celou plochu zdi v dostatečném množství penetraci Maxipen a nechte působit 24 hodin. Následně v několika vrstvách nanášejte válečkem nebo malířskou štětkou MAXITHERM SILIKON. Doporučené množství činí 400g Maxitherm Silikon na 1m2 zdiva.

Maxitherm – výhody nátěru:

  • trvalé odstranění plísní na zdivu
  • snížení nákladů na vytápění
  • dlouhá životnost
  • spolehlivá účinnost
  • příznivé pořizovací náklady s rychlou návratností vložené investice

Více informací a zakoupení výrobku: www.maxitherm.cz