Interiér

Návod na výběr povlečení: Kupte konečně to správné

Uléháme do něj každý večer, přesto spousta lidí nevěnuje moc pozornosti jeho výběru. Koupí podobný styl jako vždycky a nezkoumají, jaké moderní možnosti přináší současný trh. A protože bývají povlečení i poměrně častým vánočním dárkem, je nejvyšší čas si zopakovat, jaké lůžkoviny jsou momentálně trendy a který materiál by vám mohl nejlépe vyhovovat.

Lidé obvykle pečlivě vyberou matraci a na koupi povlečení si příliš záležet nedají. Když se nad tím zamyslíte, nedává to smysl. Vždyť právě ono je v kontaktu s vaší kůží a také dodává styl celé ložnici. Tím se ovšem dostáváme k první důležité radě.

Nedejte na první dojem

Ať už je povlečení jakkoliv hezké, o jeho kvalitě to absolutně nic nevypovídá. Samozřejmě si vyberte takový design, jenž se vám bude líbit. V současné době jsou trendy zejména florální motivy, nestárnoucí proužky a puntíky či černobílé dezény. Děti zaujmete motivy z pohádek a filmů, nezávisle na věku pak potěší 3D vzory vypadající jako živé.

ema

Vyzkoušejte si materiál na omak

Co se týče materiálu, už dlouhá léta vede bavlněné povlečení. Je totiž prodyšné, měkké a skvěle saje vlhkost. Oceníte ho celoročně, i když na zimu existují lepší varianty, jako je třeba hřejivý flanel. I ten se ostatně vyrábí z 100% bavlny. Nesmrtelná bavlna má snad jen jednu nevýhodu – musí se žehlit. Právě proto si oblibu získává i krepové povlečení, které je přirozeně zvrásněné, tudíž žehlení není nutné. Přitom si zachovává prodyšnost, dobrou izolaci i hebký povrch.

Z dalších materiálů lze jmenovat exkluzivní damašek, mikroflanel pro zimomřivce nebo skvostný satén. Jedno je ale jisté – vždy je nejlepší si materiál osahat. Sami uvidíte, jak vám bude příjemný na kůži. A pokud tu možnost nemáte?

krepove

Vsaďte na české značky

Ne že by všichni zahraniční výrobci byli špatní, ale u těch českých je situace přece jenom jistější. Například pod značkou XPOSE® se prodává české povlečení s jedinečným designem a kvalitou provedení. A ceny rovněž nejsou k zahození. Omrkněte nabídku na RodinneBaleni.cz a vyberte si tentokrát už správně.

ZDROJ: PR článek společnosti VIOLET MOON s.r.o.