Interiér

Nahlédněte do historie spotřebičů MORA

Značka MORA patří k nejstarším původním československým značkám a je zde skoro 200let. Zrodila se v roce 1825 a zlatou éru odstartovala následná výroba kamen Meteor.

historie spotřebičů MORA

Zboží pro domácnost začala MORA vyrábět pár let poté. Hlavní byly klasické ruční mlýnky na maso zvané masořezky, ale i odšťavňovače a mlýnky na strouhanku a mák. První plynový sporák pochází z roku 1919. Ve 40. letech přichází bezkompresorová absorpční chladnička.

Výroba plynových automatických praček Moretta byla zahájena v padesátých letech a byla plně automatická s elektrickým pohonem a plynovým ohřevem vody. V 70. letech byla zahájena výroba kombinovaných sporáků.

Dnes MORA nabízí vše od vestavných spotřebičů, sklokeramických desek, trub, přes chladničky, mikrovlnné trouby, myčky až po odsavače par či sporáky. Nechybí ani řada malých domácích spotřebičů.

historie spotřebičů MORA

K 100 výročí vzniku samostatného Československa si značka MORA připravila zajímavé dárky. Během října a listopadu můžete na www.mora.cz  vyhrát každých 14 dní malé domácí spotřebiče, a pokud si kuchyň vybavíte varnou deskou, troubou a myčkou z portfolia produktů MORA získáte vestavnou mikrovlnou troubu VMT 312 X v hodnotě 4 990 Kč zdarma.

MORA. Plná života od 1825.

www.mora.cz