Dům a stavba

Tipy a triky pro práci se sádrokartonem

Chystáte se pustit do nového projektu se sádrokartonem? Ulehčete si práci a využijte chytré kalkulačky či technické podpory Rigips. Pomůžou s výběrem materiálu, spočítají potřebné množství i orientační cenu. Kromě toho jsou vám k dispozici i montážní videa, která jsou plná tipů a triků, které nikde jinde nenajdete.

Rigips praxe z dílny
Zdroj: Rigips, Saint-Gobain

Chytrá kalkulačka vám to spočítá

Spočítejte si, kolik sádrokartonových desek budete potřebovat pro stavbu příčky, podhledu nebo na pokládku suché podlahy. V kalkulátoru Rigips vám to zabere jen chvilku. Jednoduše vyberte, jakou konstrukci plánujete, co by měla splňovat (tlumení hluku, odolnost proti vlhkosti apod.) a program vám během pár sekund zobrazí soupis potřebného materiálu včetně množství. Dále na jeden klik můžete seznam rovnou odeslat k prodejci materiálu Rigips, který vám zašle konkrétní cenovou nabídku.

Kalkulátor Rigips
Zdroj: Rigips, Saint-Gobain

Kalkulace materiálů od odborníků

Cena je důležitou otázkou každého projektu. Obraťte se na Centrum technické a obchodní podpory Rigips a nechte si zdarma připravit kalkulaci materiálu. Odborníci vám pomůžou materiál vybrat, spočítají jeho potřebné množství a řeknou vám, kolik všechno bude přibližně stát. Kromě toho vám jsou k dispozici i ohledně technických dotazů.

Centrum technické a obchodní podpory Rigips
Zdroj: Rigips, Saint-Gobain

Naučte se jak na to

Nevíte si rady, jak postavit sádrokartonovou příčku nebo podhled? Nevěště hlavu. Naši odborníci z Rigipsu pro vás sestavili montážní návody, se kterými to hravě zvládnete hezky krok po kroku. Nápomocná vám budou montážní videa na webu Rigips nebo firemní publikace např. Montážní příručka sádrokartonáře.

Dále na webu, Facebooku a YouTube kanále Rigips naleznete krátká videa: Rigips praxe z dílny. Tato šikovná série obsahuje plno tipů a fíglů pro usnadnění práce. Příprava desek, rozvodů, montáž i tmelení. Všechny tyto detaily vám ukáže Broňa s Lubošem ze Školy suché výstavby.

Rigips praxe z dílny
Zdroj: Rigips, Saint-Gobain

Žádný učený z nebe nespadl. Ale vy se jím můžete stát. Ve Škole suché výstavby máte na výběr z celé řady kurzů, kde se naučíte to nejdůležitější pro montáž sádrokartonové příčky, stavbu kazetového podhledu nebo třeba pokládku suché podlahy. Školení jsou prakticky zaměřená, takže neodejdete jenom s teorií, ale zůstane za vámi i kus opravdové práce.

Škola suché výstavby
Zdroj: Rigips, Saint-Gobain

ZDROJ: PR článek společnosti Rigips, Saint-Gobain