Dům a stavba

Řešení, ze kterého bude mít radost příroda i vaše peněženka

Zodpovědný přístup k životnímu prostředí a udržitelnost patří k modernímu životnímu stylu. Není divu, naše planeta to potřebuje. Efektivní nakládání s energiemi se vyplatí přírodě i nám. A to doslova, pokud se rozhodnete třeba pro inteligentní způsob ohřevu vody, ušetříte 10 % a více.

kúpeľňa s čerpadlom na ohrem vody
Zdroj: STIEBEL ELTRON spol. s.r.o.

Výsledky poslední Zprávy o vlivech globálního oteplování nikoho nepotěší, jsou dokonce až hrozivé. Lidstvo má poslední minuty na odvrácení klimatické katastrofy, a tak je důležité, aby každý z nás začal jednat. Pomoci můžeme odpovědným přístupem i při takových běžných činnostech, jakými je například sprchování a mytí nádobí pod tekoucí vodou. Nyní nemluvíme jen o šetření samotné vody, ale také o ekologickém a ekonomickém způsobu jejího ohřevu.

S inteligentními ohřívači vody je možné snížit náklady na ohřev vody až o 10 %, což zároveň potěší i rodinný rozpočet. Jak ale mohou ohřívače přispět k efektivnímu nakládání s energiemi? Jednoduše.

Současné inteligentní bojlery jsou specifické v tom, že dokáží efektivně regulovat ohřev vody na základě nastavování teploty. „Ohřívače vody STIEBEL ELTRON PSH Universal EL dodáváme s vestavěným  displejem, na kterém si můžete přesně nastavit potřebnou teplotu. Oblíbené je také využívání nočního proudu, tedy ohřev vody v době, kdy je sazba za elektřinu nižší. Princip šetrné technologie je založen na tom, že ohřívač neohřívá vodu na vyšší teplotu, než je třeba,“ říká produktový manažer Petr Novotný ze STIEBEL ELTRON.

Ohřívač vody STIEBEL ELTRON PSH Universal EL
Zásobníkový ohřívač vody STIEBEL ELTRON PSH Universal EL | Zdroj: STIEBEL ELTRON spol. s.r.o.

V takových případech se zvyšuje spotřeba energie, s čímž se pojí i nárůst provozních nákladů. Navíc inteligentní ohřívače vody jsou vybavené důmyslným ekologickým režimem. Umožňuje ho inteligentní funkce smart ohřívačů vody z popradského závodu ECO Dynamic. „Její podstata spočívá v monitorování vašeho týdenního odběru vody, na jehož základě automaticky přizpůsobuje čas ohřevu. Oceníte ji například při pravidelném ranním či večerním sprchování,” pokračuje Petr Novotný. Důležité je však správné nastavení teploty vody v ohřívači. Pohybovat by se měla na úrovni 60 stupňů Celsia. Teplota nad tuto hranici totiž vyžaduje delší čas ohřevu, spotřebovává tedy i více energie a také zde hrozí riziko opaření i vzniku vodního kamene.

Ohřívač vody STIEBEL ELTRON SHP F 220 Premium
Tepelné čerpadlo pro ohřev vody STIEBEL ELTRON SHP F 220 Premium | Zdroj: STIEBEL ELTRON spol. s.r.o.

Zmiňovaná Zpráva o vlivech globálního oteplování uvádí též potřebu využívání energie z obnovitelných zdrojů. Za zvážení by stálo i používání tepelných čerpadel pro přípravu teplé vody. Jejich provoz je ekonomický i ekologický. Teplo na přípravu teplé vody získávají z okolního vzduchu, a to s minimálními náklady na instalaci. Zařízení je prakticky ihned připravené k provozu. “I v tomto případě můžete využít produkty značky STIEBEL ELTRON, která dosahují vynikajících výkonových parametrů. Samozřejmostí je dosažení vysoké flexibility při umísťování a instalaci. Tepelná čerpadla pro přípravu teplé vody dosahují maximální energetické účinnosti A+, díky čemuž šetří nejen přírodu, ale i vaši peněženku,” dodává Petr Novotný ze společnosti STIEBEL ELTRON.

Více informací o celém sortimentu ohřívačů vody STIEBEL ELTRON najdete na www.stiebel-eltron.cz.

STIEBEL ELTRON spol. s r.o.,Dopraváků 749/3, 184 00 Praha 8, T: 251116140, E: info@stiebel-eltron.cz

ZDROJ: PR článek společnosti STIEBEL ELTRON spol. s.r.o.