Dům a stavba

Výhodné sety systémů pro technologické řešení vašeho domu od STIEBEL ELTRON

Stavíte či rekonstruujete rodinný dům? V záplavě stále se zvyšujících požadavků na využití obnovitelných zdrojů energie se obtížně orientuje a vybrat to ideální technologické řešení se může zdát jako neřešitelný úkol.

tepelné čerpadlo HPA-O Premium
Zdroj: STIEBEL ELTRON

Společnost STIEBEL ELTRON, technologický lídr v oblasti ohřevu vody, vytápění, větrání a chlazení, svou filozofií míří právě na využívání obnovitelných zdrojů energie. Rádi vám pomůžeme vybrat to nejvhodnější řešení pomocí výhodných akčních setů.

Základem celého setu je bezpochyby tepelné čerpadlo, které dokáže vytvořit teplo i z velmi chladného venkovního vzduchu a využít ho pro vytápění a ohřev teplé vody v domě. V létě lze navíc systém využít opačně a teplo odvádět ven pro příjemné ochlazení interiéru.

Jednotka tepelného čerpadla se v rámci setu umisťuje ven, avšak obavy z hlučnosti venkovní jednotky jsou u kvalitních tepelných čerpadel otázkou minulosti. Inovace v podobě ekologičtějších a účinnějších chladiv přináší například tepelné čerpadlo HPA-O 07.1 CS Premium, u kterého je možnost umístění do vzdálenosti pouze 3,2 metru od okna sousedovy ložnice a zároveň splňovat zákonem požadované hlukové normy.

Venkovní jednotka potřebuje uvnitř domu spolehlivého parťáka, který by se však svými rozměry měl vejít i do malé technické místnosti. Ten by se měl postarat o skladování energie do zásobníku teplé vody nebo akumulovat teplo ve své druhé nádrži, pokud je potřeba. Také se musí starat o ovládání a regulaci správné funkce celého systému zevnitř domu a v neposlední řadě zajišťovat oběh otopné vody.

tepelné čerpadlo HPA-O Premium set
tepelné čerpadlo HPA-O Premium set | Zdroj: STIEBEL ELTRON

Toto vše umí zajistit široký výběr našich hydromodulů s označením HSBB či HSBC s různými variacemi objemů zásobníků a dalších možností kompaktní instalace až dvou okruhů vytápění přímo do těla modulu. V technické místnosti tak lze minimalizovat prostorové nároky vytápění, chlazení a ohřevu teplé vody pouze na půdorys samotného modulu, který odpovídá velikosti hlubší lednice.

Ke snížení energetické náročnosti, ale hlavně zvýšení komfortu vnitřního prostředí domu přispívá instalace systému řízeného větrání se zpětným získáváním tepla – rekuperací. Tyto systémy se u nových staveb stávají nezbytností nejen pro splnění legislativních požadavků, ale zejména pro zajištění zdravého vnitřního prostředí těsné a zateplené budovy na úrovni 21. století. Naše větrací jednotka VRC-W 400 E s odpovídajícím potrubním systémem spolehlivě doplní celou technologickou skládačku.

Těmito standardními aplikacemi však teprve začínáme ve výčtu systémových řešení za zvýhodněných cenových podmínek. Sbírku všech výše zmíněných funkcí v jednom kompaktním zařízení představuje jediné zařízení svého druhu LWZ CS Premium. Pro plnohodnotnou funkci mu stačí 2×1,5 metru půdorysné plochy v technické místnosti a nepotřebuje žádnou venkovní jednotku.

tepelné čerpadlo HPA-O Plus set
tepelné čerpadlo HPA-O Plus set | Zdroj: STIEBEL ELTRON

Pokud jste příznivci využívání energie ze zemského masivu, tepelná čerpadla země – voda HPG-I Premium v provedení CS nebo DCS se vám postarají nejen o vytápění a ohřev teplé vody, ale také o nepřekonatelně výhodné pasivní chlazení, které vaši peněženku osvobodí od nákladů za provoz kompresoru.

Stále ještě dumáte nad správnou volbou pro váš dům? S našimi akčními sety již dále nemusíte. Rádi vám poradíme s výběrem toho vhodného přímo pro váš dům a připravíme odpovídající návrh. Vyzkoušejte náš online průvodce, zadejte své kontakty a my se vám ozveme!

STIEBEL ELTRON spol. s r. o., Dopraváků 749/3, 184 00 Praha 8, Tel.: 220 800 200, E-mail: info@stiebel-eltron.cz, www.stiebel-eltron.cz

ZDROJ: PR článek společnosti STIEBEL ELTRON