Dům a stavba

Pusťte si na zahradu šedou barvu v podobě HK-Lasur Grey Protect

Šedé odstíny jsou poslední dobou v módě. Oblibu si získaly díky svojí neutralitě a možnosti kombinovat je s mnoha dalšími odstíny barev. Na velké ploše působí velmi elegantně, in jsou také ve spojení se dřevem, a to jak v interiéru, tak v exteriéru.

Širokou škálu až 13 šedých odstínů nabízejí lazury HK-Lasur Grey Protect.
Jsou vhodné na ochranu dřevěných plotů, pergol, nábytku, podbití a dřevěného obložení. V kurzu je všechno přírodní. A co je více přírodní, než staré zašedlé dřevo? My ale nechceme čekat, až dřevo získá vytouženou podobu (či dokonce patinu), a tak si pomůžeme právě kvalitní lazurou.

HK-Lasur

HK-Lasur

Co všechno umí HK-Lasur

Snadno se nanáší, roztírá, silnější vrstvu můžete odstranit houbičkou.

Dobře se vsákne do dřeva a zvýrazní jeho strukturu.

Chrání dřevo před zamodráním, plísní a dřevokaznými houbami.

Renovační období 3-6 let v závislosti na odstínu a umístění dřeva.

Při správné aplikaci nepraská a neloupe se od podkladu.

Ochrana dřeva proti UV záření a vlhkosti.

Impregnace a lazura v jednom.

Poskytuje dřevu dlouhodobou ochranu.

HK-Lasur slouží jako 3v1 – jako impregnace, mezinátěr a konečný nátěr. Už dva nátěry touto lazurou postačí k dokonalé ochraně dřeva.

Další renovační nátěr můžete provést bez broušení povrchu.

Odstíny Grey Protect v ryzí šedi
Odstíny Grey Protect v ryzí šedi

Jak se ošetřovalo dřevo v minulosti?

Když ještě lidé neznali žádné laky, lazury a syntetické oleje, brali z toho, co jim nabídla příroda. Nejčastěji dřevo natírali volskou krví, do které se přidávalo vápno, sůl, saze nebo oxidy železa z hlíny (příměsi jí dodaly požadovanou barvu). Krev pak fungovala jako ochrana dřeva proti dřevokazným houbám, škůdcům a vlivům počasí.
O totéž nám jde i dneska. Chceme, aby nám dřevěný plot nebo pergola co nejdéle vydržely, byly nejlépe bezúdržbové a navíc dobře vypadaly. Na to už volská krev nestačí, a tak rádi sáhneme po moderní nátěrové hmotě.

 

Šedá také v interiéru

V módě je šedá na podlaze, nábytku, zdech i dekoracích. Sluší prostě každému bytu. Výhodou je její nadčasovost a schopnost kombinovat ji s téměř jakoukoliv další barvou. My doporučujeme například tyrkysovou nebo růžovou, které neutrální šedou krásně rozzáří.

Šedé odstíny na nábytku

Šedé odstíny na nábytku

Uvažujete o tom, že dáte svému dřevěnému nábytku nový šedý kabát? Potom sáhněte po tvrdém voskovém oleji Hartwachs-Öl. Jde o populární a žádanou povrchovou úpravu dřeva za pomoci přírodních olejů a vosku vytvářející dokonalou imitaci starého nábytku, obložení či podlahy, a to nejen na chalupě, ale i v moderním bytě či domě.

Více informací o kvalitní ochraně dřeva v interiéru nebo exteriéru a podrobné návody jednotlivých produktů pro bezpečné používání a dokonalý výsledek najdete na www.mujremmers.cz.

ZDROJ: PR článek společnosti Remmers CZ s.r.o.