Dům a stavba

Prvotřídní komfort teplé vody

STIEBEL ELTRON nabízí široký sortiment přístrojů na přípravu teplé vody.

koupelna s čerpadlem PSH Trend

Prvotřídní komfort teplé vody

STIEBEL ELTRON nabízí široký sortiment přístrojů na přípravu teplé vody – malé tlakové a beztlakové ohřívače o objemu 5 – 15 l, nástěnné zásobníkové ohřívače o objemu 30 – 200 l, stacionární ohřívače s objemem až 1000 l, průtokové ohřívače a tepelná čerpadla. Při vývoji ohřívačů je vynakládána maximální snaha o dosažení co nejlepších technických parametrů při zachování kompatibility s předchozími modely. Design přístrojů navrhují přední němečtí designéři, kteří zohledňují i praktické detaily, jako je usnadnění manipulace se zařízením při montáži.

Elektrické závěsné ohřívače vody PSH Trend

Mezi nosné produkty patří elektrické zásobníkové ohřívače o objemu 30 až 200 litrů, dodávané pod typovým označením PSH Trend. Tyto přístroje patří z pohledu energetické účinnosti ve své kategorii k absolutní špičce, což potvrdil i nezávislý test u německé zkušebny TÜV Rheinland. Pro splnění náročných kritérií energetického štítkování přistoupila firma Stiebel Eltron ke zvýšení tloušťky tepelné izolace ohřívačů. Ohřívače PSH Trend disponují izolací z tvrdé dvojsložkové PU pěny o tloušťce 48 mm. To může přinést uživateli roční úsporu oproti ohřívačům se slabší izolací téměř 700 Kč.
Vnitřní ocelová nádrž je opatřena vysoce kvalitním smaltem se speciálním složením CoPro.

čerpadlo PSH Trend
ohřívač PSH Trend

Firma Stiebel Eltron získala jako první prestižní certifikát kvality pro smaltované produkty od Evropské komory výrobců smaltu EEA. Vnitřní nádrž je smaltovaná z obou stran, čímž je prodloužena její životnost. Doplňkovou antikorozní ochranu zajišťuje hořčíková anoda, dimenzovaná podle nejpřísnější normy v EU DIN 4753. Na nádrž je poskytována zvýšená 5-letá záruka.

Nerezová elektrická topná příruba s nerezovým trubkovým topným tělesem o výkonu 2 kW předává teplo bezprostředně do vody. Topná tělesa splňují nejpřísnější kritéria a jsou podrobována náročným zátěžovým testům. Požadovanou teplotu lze snadno nastavit až do 75°C. Jedinečný koncept upevnění krytu elektroskříňky ke dnu vnějšího pláště, umožňuje snadnou demontáž bez potřeby odpojování kabelů či elektrosoučástí.

Ohřívače jsou sériově vybaveny univerzální závěsnou konzolou, která je pevnou součástí zásobníku. Její konstrukce umožňuje bezproblémovou výměnu starších přístrojů Stiebel Eltron/Tatramat, ale většiny konkurenčních produktů.
Součástí dodávky ohřívače je pojistný ventil 6,7 bar se zpětnou klapkou a indikátor teploty.

tepelné čerpadlo SHP-F 220 Premium
tepelné čerpadlo SHP-F 220 Premium

Tepelná čerpadla na přípravu teplé vody SHP

Tepelná čerpadla jsou určená pro zásobování více odběrných míst teplou vodou a patří k nejefektivnějším zařízením na přípravu teplé vody. Při jejich vývoji byl kladen důraz na efektivitu, úsporu energie a komfort zákazníka.

Vodu je možné ohřívat tepelným čerpadlem až na 65 °C a díky 70 mm silné izolaci a speciální konstrukci byla dosažena nadstandardně nízká tepelná ztráta v pohotovostním režimu. Tepelná čerpadla mají objem nádrže 220 nebo 300 litrů a jsou vybavena elektronickou regulací s LCD displejem.

Řešení pro různé zdroje energie i využití vzduchu

Speciální technologie umožňuje nastavení více možných teplot vody pro různé zdroje energie (nízký tarif, fotovoltaické systémy atd.).

Varianta SHP-A Plus využívá jako zdroj energie pro tepelné čerpadlo vzduch z místnosti instalace. Minimální objem místnosti musí být 13 m3. Varianta SHP-F Premium umožňuje přivádět zdrojový vzduch pomocí vzduchových kanálů. Je možné využít odvětrávaný vzduch z ventilačního systému nebo přes stěnovou průchodku připojit zařízení na venkovní vzduch. Přístroje o objemu 300 l jsou nabízeny též v provedení s vestavěným trubkovým výměníkem napojeným na zdroj vytápění nebo na solární termický systém.

Ochranu proti korozi zabezpečuje speciální, velmi kvalitní smalt vypálený při teplotě 850 °C a titanová bezúdržbová anoda.


Společnost Stiebel Eltron je předním světovým výrobcem na trhu ohřívačů vody, přístrojů pro elektrické vytápění a systémů na bázi obnovitelných zdrojů energie – tepelných čerpadel, větracích jednotek a solárních panelů. Přístroje na ohřev vody nabízí již více než 90 let.


logo STIEBEL ELTRON

ZDROJ: PR článek společnosti STIEBEL ELTRON spol. s r.o.