Dům a stavba

Komín s broušenými tvárnicemi

Komín s tenkostěnnou keramickou vložkou, který na jaře představila společnost Schiedel, vstupuje v říjnu na trh v inovované podobě.

V třísložkovém komínovém systému Schiedel Uni Advanced budou od podzimu namísto klasických tvárnic nově využity tvárnice broušené, jež se budou spojovat na tenkovrstvou maltu, tzv. lepidlo.  Tato změna výstavbu zrychlí a zpřesní.
Hlavním prvkem komína zůstává tenkostěnná keramická vložka, jež se vyrábí izostatickým lisováním do formy působením tlaku až 500 MPa.

Protože výchozí surovina má jen minimum vlhkosti, odpadá fáze sušení. Díky tomu je výrobek po vypálení tvarově naprosto přesný, homogenní a má jen minimální pórovitost. Je vysoce odolný i vůči extrémním teplotám a vlhkosti a poskytuje záruku dlouhé životnosti, bezpečnosti a spolehlivosti.  Je vhodný pro odvod spalin od všech běžných spotřebičů na pevná, kapalná a plynná paliva. Systém je vhodný pro běžné rodinné i bytové domy se spotřebiči závislými na vzduchu v místnosti. Uplatní se však i v průmyslových objektech. Díky technologii výroby je vysoce odolný vůči extrémním teplotám, vlhkosti i při vyhoření a poskytuje záruku dlouhé životnosti, bezpečnosti a spolehlivosti. Sortiment umožňuje vybírat z jedno či dvouprůduchových broušených komínových tvárnic určených pro průměry od 14 do 20 centimetrů.