Dům a stavba

Jak na snadné a rychlé zdění i omítání?

Řekněme si to otevřeně: Každý stavebník potřebuje v co nejkratším čase a s co nejmenším úsilím udělat co nejvíce práce v co nejvyšší kvalitě. Proto si zedníci pro zdění a omítání oblíbili maltovinové pojivo Multibat PLUS. Mají s tímto výrobkem už 15letou pozitivní zkušenost – a to je ta nejlepší reference.

Univerzálnost je jednou z hlavních výhod Multibatu PLUS. Díky ní Multibat PLUS nabízí široké spektrum použití: Je ideálním pojivem pro stavby z cihel nebo kamene, pro spojování keramických bloků i betonových tvárnic. Je určen pro vnější a vnitřní omítky na novostavby i při renovaci fasád. Jen pozor, Multibat PLUS se nepoužívá pro výrobu konstrukčních betonů, mazanin či potěrů.

Z jednoho materiálu tedy připravíte jak zdicí malty, tak omítky. Rozdíl je pouze ve vzájemném poměru Multibatu PLUS a písku. Pro zdicí malty připadá na 1 díl Multibatu PLUS 4,5 dílu písku, pro omítky smíchejte 1 díl Multibatu PLUS se 6 díly písku.

S Multibatem PLUS se výborně zdí nejen díky výhodným konečným pevnostem, ale i pozdějšímu počátku tuhnutí průměrně po 2 – 3 hodinách. Tuto vlastnost ocení pracovníci na stavbách zejména v teplých letních měsících, kdy se malta z Multibatu PLUS nevysušuje, vydrží dlouhou dobu bez potřeby rozmíchání a bez dalšího přidávání vody, které při používání klasických materiálů snižuje výsledné pevnosti. Malta z Multibatu PLUS je poddajná a velmi dobře zpracovatelná. Když to shrneme: Zeď postavíte rychle, bez potřeby průběžného ředění malty a vaši zákazníci ocení pevnost zdi a kvalitu výsledku. Zákazníci ušetří na ceně za materiál a o to lépe zaplatí dobrou práci zedníků.

I nahazování malty pro omítání jde velmi dobře od ruky. Malta výborně přilne k podkladu, je tvárná a poddajná při vyrovnávání. Díky obsaženým speciálním přísadám má vyšší obsah vzduchových mikropórů a zároveň zadržuje vodu – omítka je po vyzrání prodyšná, nepraská a má i vyšší odolnost vůči mrazu. Vlastnosti produktu úspěšně ověřují a potvrzují dlouhodobé zkušenosti českých stavařů. Výrobek navíc prošel několika inovacemi a zlepšeními na základě odezvy z praxe.

Maltu je možno připravovat v běžné stavební míchačce a nanášet ji ručně zednickou lžící. Multibat PLUS je možno použít i na přípravu malt k celoplošnému postřiku pod vlastní omítkovou vrstvu, tzv. špric. A věřte, že Multibat PLUS obsahuje vše, co je třeba. Nepřidávejte k němu žádný cement ani jiné pojivo, tím byste kvalitu malty jen zhoršili.

Tvrzení, že „kdo jednou vyzkoušel Multibat PLUS, nechce pracovat s jiným pojivem”, není frází, ale skutečností. Multibat PLUS běžně používají převážně menší a středně velké stavební firmy, ale také (a to je také důležité) příležitostní uživatelé – drobní stavebníci, majitelé rodinných domů a chalup apod.

Společnost Lafarge Cement dodává svůj výrobek za příznivou cenu. Nejen ulehčuje práci svým uživatelům, ale především zajišťuje vysoký výsledný standard provedených prací. Pro výrobce je jistě velkou odměnou, když při projíždění naší zemí vidí originální bílo-červené pytle na nejrůznějších typech staveb. Více než 15leté „přátelství“ stavařů a Multibatu PLUS se za tu dobu ještě upevnilo.

www.multibat.cz

Zdroj: PR článek společnosti Lafarge Cement, a.s.