Dům a stavba

Imitace obkladu z kamene: Finančně dostupné a originální řešení soklu

Mezi historicky nejpoužívanější typy soklů a podezdívek se řadí ty kamenné. Citlivě stavbu začleňují do kontextu okolní krajiny, zároveň ji opticky „zakotví“. Od kamenného zdiva se ale začalo ustupovat z důvodů nedostatečné tepelné izolace. Jednoduše řečeno, spodní partie domu lehce promrzaly.

mozaikové omítky

Společnost LB Cemix, přední český výrobce stavebních materiálů, má ve svém portfoliu ideální řešení soklových partií a podezdívek. Za využití speciální, samolepicí omítkové šablony se dá na fasádě snadno a rychle vytvořit dokonalá imitace kamenného obkladu.

Výrobce má v nabídce dva typy šablon – s texturou oválných nebo plochých kamenů. Do nalepené šablony se celoplošně nanáší oblíbené Mozaikové omítky Cemix, které se vyznačují vysokou pružností a mechanickou odolností proti nárazům. Jsou tvořené směsí barevných kamínků a umělopryskyřičné emulze a díky tomu jsou i lehce čistitelné.

Imitace kamenného zdiva pomocí kreativních technik má řadu výhod. Řešení není tak finančně náročné jako kamenné obklady, ani extrémně pracné. Dají se navrhnout různé barevné kombinace spár zdiva a „kamene“ a sladit podezdívku s fasádou. Mozaikové omítky Cemix se vyrábí v široké škále odstínů, včetně módní jednobarevné řady FULLCOLOR. Zvláštního vizuálního efektu se dá dosáhnout přidáním drcené slídy nebo glitrů do omítky před jejím natažením. Na hotové fasádě budou po dopadu slunečních paprsků vytvářet třpytivé odlesky. Navržené řešení tak skvěle plní ochrannou funkci i estetickou.

Podívejte se na řemeslný postup krok za krokem!

www.cemix.cz