Dům a stavba

Prémiové omítky Baumit – řešení pro každou stavbu

Ne nadarmo se říká, že fasáda dělá dům. Právě její různorodost z pohledu volby materiálu, typu povrchové úpravy či barevného odstínu je vizitkou každého architekta, projektanta či investora, který vnáší do finální podoby rodinného či bytového domu svůj individuální pohled a představy.

fasáda
Zdroj: Baumit

Renomovaný výrobce stavebních materiálů Baumit je skutečným specialistou na omítky, neboť se jejich výrobou zabývá již několik desítek let. S cílem nabídnout komplexní a vysoce kvalitní řešení fasády pro každou stavbu, včetně finální omítky, využívá mimo jiné poznatků ze svého vývojového centra Viva Research Park v rakouském Wopfingu. Při výběru správného typu omítky je potřeba mít na paměti nejen estetickou stránku věci, ale také prostředí, ve kterém se stavba nachází z pohledu působení světla či klimatických podmínek.

Použití silikonové fasádní omítky Baumit StarTop je léty prověřené řešení zejména v případě, kdy je potřeba zajistit u fasády vysokou prodyšnost a schopnost rychlého vysoušení jejího povrchu. Velkou oblibu získala tato omítková směs i tím, že je možné její probarvení  do všech barevných odstínů ze vzorníku Baumit Life s koncovým číslem 2-9.

V čistě bílém odstínu fasády, pak je tato omítka s vysokou odolností proti řasám a plísním tou rozhodně nejlepší volbou. Použití nachází omítka Baumit StarTop také u staveb s prašným okolím, např. v těsné blízkosti silnic. Stejně jako fasádní nátěr Baumit StarColor, tvoří tato omítka při snadné zpracovatelnosti kvalitní kombinaci silikonového pojiva a inovačního funkčního mikroplniva zajišťující ve výsledku dlouhodobou ochranu fasády.

silikonové fasádní omítky
Zdroj: Baumit

Mechanicky velmi silně namáhanou částí fasády je často oblast soklů. K riziku mechanického poškození se navíc přidává také intenzivní působení vlhkosti, což vede po čase k celkové destrukci fasády. Pro tento případ nabízí Baumit řešení v podobě jednosložkové pastovité omítky Baumit MosaikTop. Velkou její předností je vedle vodoodpudivosti také vysoká prodyšnost a nelze opomenout ani unikátní dekorativní vzhled s kamennými efekty vytvořené vločkami slídy.

Omítka Baumit MosaikTop se vyrábí ve dvou produktových řadách, a to Mosaik Natural Line a Mosaik Essential Line. První zmíněná řada zahrnuje osm exkluzivních kombinací kamenů za použití nového přírodního materiálu – slídových vloček „Mica Flakes“. Druhá řada s označením Essential umožňuje výběr z 22 nejoblíbenějších barev kamenných povrchů na bázi akrylátu.

mosaiková fasádní omítka
Zdroj: Baumit

Jak jsme zmínili na počátku, provedení fasády, včetně volby barevného odstínu, svým způsobem personifikuje finální stavbu dle osobních preferencí investora. V případě, že je požadavek na výrazně intenzivní a zářivý barevný odstín fasády, nabízí se vynikající řešení v podobě použití prémiové pastovité tenkovrstvé omítky Baumit PuraTop s technologií Cool pigmentů. Žádná jiná prémiová omítka v portfoliu Baumit totiž nenabídne možnost využití jednoho z 94 výrazně intenzivních odstínů ze vzorníku Baumit Life. Zmíněná technologie Cool pigmentů dává navíc této omítce možnost použití na velkých plochách a kontaktních zateplovacích systémech.

A nakonec se silikonovou pastovitou omítkou Baumit CreativTop do exteriéru dává tento renomovaný výrobce příležitost všem, kdo touží po kreativním ztvárnění fasády různými technikami i barevnými odstíny.

Jinými slovy v tomto případě se meze fantazii nekladou a zmíněná omítka s nekonečnou možností zpracování dodává fasádě individuální vzhled. Odlišnými kreativními technikami a s použitím různých nástrojů lze finálně docílit vizuální podoby dřeva, obkladového kamene, betonu, metalického povrchu a dalších podob. Výhodou je možnost použití jako omítky na zateplení, ale i na staré a nové minerální omítky. Baumit CreativTop je dodáván v 6 různých zrnitostech, které však lze vzájemně kombinovat.

ZDROJ: PR článek společnosti Baumit