Dům a stavba

Dopřejte své chalupě střechu plnou inovací

Betonové tašky s technologií STAR od výrobce Bramac reprezentují nejnovější trend v oblasti výroby střešních krytin. Tyto tašky mají velmi hladký povrch, jsou mimořádně odolné a pevné, ale navíc také omezují přehřívání střechy v letním období.

Dům s betonovými taškami s technologií STAR

V provedení STAR vyrábí BRAMAC dva profily střešních tašek – Classic a Tegalit. Zatímco Tegalit má plochý profil a čisté geometrické linie, Classic je charakteristický symetrickým zvlněním. Oba modely se hodí pro různé typy staveb. Jsou vhodné pro rekonstrukce i novostavby, sluší také oblíbeným replikám roubenek a dřevěným srubům. Krytina je nabízena v zajímavých barevných provedeních, včetně exkluzivních metalických odstínů.

Technologie STAR významně prodlužuje životnost a funkčnost střechy jako takové. Zatímco povrch standardních betonových tašek tvoří pouze několik vrstev barvy, u tašek s technologií STAR je navíc aplikována vrstva vysoce probarveného mikrobetonu, která zaplní všechny nerovnosti a vytvoří dokonale hladký povrch. Vrstva mikrobetonu je přetažena i přes celou plochu předního řezu tašky. Toto vše zvyšuje ochranou schopnost a odolnost krytiny před extrémními vlivy počasí a zajišťuje dlouhodobou stabilitu její původní barevnosti.

krytina STAR
Moderní střecha s krytinou STAR získává celou řadu benefitů.

Betonové tašky STAR mají navíc do povrchu integrované speciální pigmenty, které odráží třikrát více infračerveného záření než běžné tašky a snižují teplotu na spodní straně tašek až o deset stupňů. Společně s vysoce reflexní fólií a nadkrokevní izolací BramacTherm tvoří unikátní skladbu střešního pláště s názvem Bramac COOL. Její jednotlivé složky zabraňují pronikání tepla do podkroví, aniž by přitom ztrácely svou izolační schopnost. Střešní skladba Bramac COOL udržuje v podkroví příjemné klima v každé roční době a přináší úspory za vytápění nebo klimatizaci.

Modely Classic STAR i Tegalit STAR disponují komplexním a propracovaným systémem originálních střešních doplňků a příslušenství. Všechny systémové komponenty do sebe optimálně zapadají a dohromady vytvářejí Inteligentní střešní systém BMI BRAMAC. Jde o prověřené řešení střešního pláště, na které se vztahují nadstandardní záruky. 30 letou záruku získají zákazníci na kvalitu a mrazuvzdornost betonových tašek, další 10letou nebo 15letou záruku mohou získat na funkčnost střešního systému podle vybraného příslušenství.

ZDROJ: PR článek společnosti BRAMAC