Dům a stavba

COMPRI IZOLACE – prověřené systémy pro úsporu energií

Požadavky na úspory energií vynakládaných na pozemní objekty ze strany uživatelů i projektantů se rok od roku zvyšují, což s sebou přináší i rostoucí nároky na stavebně-fyzikální vlastnosti použitých materiálů a skladeb. Pokud má být garantována stoprocentní kvalita, funkčnost a životnost stavby, nestačí poskládat k sobě nejlevnější dostupné materiály, jak po léta zaběhnutá praxe často funguje.

Jedině výběr kvalitních materiálů a technologií v souvislosti s jejich vzájemným působením nabídne investorovi bezstarostné užívání a v mnoha směrech také zdravé bydlení, což je možná to nejdůležitější hledisko. To se týká zejména skladeb tepelných izolantů, parobrzdných a voděodolných vrstev a difuzně otevřených fasádních systémů. V kontextu této filozofie uvádí na trh firma CIUR a.s. řešení pod názvem COMPRI®.

COMPRI® zahrnuje ucelený skladebný systém materiálů, které umí vyřešit veškeré možné situace týkající se tepelných izolací staveb a rovněž i akustického komfortu. Všechny vybrané materiály patřící do systému COMPRI® jsou nejen kvalitativně 100% prověřené a vyzkoušené, ale především se vzájemně doplňují a funkčně na sebe navazují.

Z hlediska tepelných izolantů se jedná o foukané izolace na bázi celulózy, minerálního vlákna a nenasákavého polystyrenu (Climatizer Plus®, Climastone® a Climastyren®), které umožní na místě stavby a bez rizika zateplit jakoukoliv konstrukci.

Zejména Climatizer Plus® vyniká svojí vysokou měrnou tepelnou kapacitou, takže bezvadně funguje v zimě i v létě, dále nízkou tepelnou vodivostí, unikátní schopností vyrovnat se a rychle se zbavit vlhkosti, jakožto i protipožárními a akustickými vlastnostmi. Naopak Climastone® je alternativou k celulóze v prostorách s vyššími požadavky na požární odolnost konstrukce (třída A1). Climastyren® spolehlivě funguje v místech, kde hrozí nebezpečí styku s vodou, například v podlahových konstrukcích. Při správné koordinaci zateplovacího postupu lze všechny aplikace provádět přímo na stavbě, tzn. včetně rekonstrukcí starších domů. V případě dodržení správného technologického postupu a díky pečlivě hlídané a sofistikované výrobě těchto materiálů je zaručena 100% spolehlivost. Specializované aplikační firmy jsou navíc vybaveny přístroji, které velmi přesně vyhodnotí kvalitu díla. Pro možnost vytvoření potřebného izolačního prostoru prakticky kdekoliv v objektu slouží expandéry Huffer®.

Z důvodu správné funkce stavby, včetně dřevostaveb, je z hlediska stavební fyziky a splnění náročných požadavků vzduchotěsnosti nutné opatřit celý objekt odpovídajícími těsnicími materiály, jako jsou membrány, těsnicí pásky, průchodky apod. K tomuto účelu slouží celá řada výrobků německé značky pro clima®, jejíž zárukou je 20letá zkušenost a nadstandardní technické zázemí. Jsou to všechno velmi „inteligentní“ materiály (fólie DB či Intello®), které fungují a reagují podle toho, co se v okolním prostředí děje. Díky tomu je například velmi výrazně omezeno nebezpečí vzniku plísní.

Systém COMPRI® nabízí dále unikátní patentované izolační desky firmy Unger Diffutherm® určené pro vnitřní a vnější zateplení objektů. Pomocí dřevovláknitých desek Unger® lze také vytvořit dokonale fungující difuzně otevřenou konstrukci fasády včetně omítkového systému. Díky svým vlastnostem vycházejícím ze samé podstaty přírodního materiálu (dřeva) nabízejí uživateli desky rovnoměrnou a rychlou distribuci vlhkosti.

Skladbu materiálů COMPRI® uzavírá řada speciálních desek značky Wolf®, které jsou určeny pro zvukové izolace objektů a místností s vysokými požadavky na akustický komfort. Například Wolf® Phone Star TRI jsou třívlnné desky naplněné jemným křemičitým pískem s objemovou hmotností 1350 kg/m3. Konstrukce a hmotnost je velkou výhodou desek Wolf®, které tak dokáží pokrýt velmi široké frekvenční spektrum včetně kmitočtů s velmi nízkou frekvencí (to znamená v pásmu pod 100 Hz), a to při nízké stavební výšce (deska je pouhých 15 mm silná).

Všechny materiály v skladebním systému COMPRI® jsou ekologicky a zdravotně 100% nezávadné. Vrstvy použitých materiálů spolu vzájemně spolupracují a působí tak, aby docházelo k ideálnímu vyrovnání tepelné pohody i vlhkosti v interiéru.

Zákazníci si budou moci v nejbližší době vybrat mezi TOP řadou výrobků v systému COMPRI®, která ponese souhrnné označení Premium Line, a ekonomičtější variantou vybraných výrobků označenou Eco Line, která samozřejmě nabídne rovněž odpovídající kvalitu.

COMPRI® je synonymem pro přirozené zdravé bydlení v budovách a nízké náklady na vytápění. Další informace naleznete na www.compri-izolace.cz nebo také na www.ciur.cz.

Vyrábí a dodává CIUR a.s. již od roku 1991.

CIUR a.s.

Akciová společnost CIUR a.s. byla založena v roce 1991 a velmi brzy se zařadila v oblasti výroby celulózových vláken na bázi recyklovaného papíru mezi evropskou a světovou špičku. Ve výrobním závodě v Brandýse nad Labem, kde je nyní zaměstnáno 176 lidí, jsou umístěny tři samostatné výrobní technologie, které naplňují široký výrobní program, který je distribuován do 26 zemí světa. CIUR, a. s., si během své existence vybudovala dceřiné pobočky také na Slovensku a ve Velké Británii. Kromě vlastního výrobního programu CIUR, a. s., zastupuje na českém trhu řadu renomovaných firem zejména v oboru příslušenství stavebních izolací a TZB. V současné době sortiment produktů firmy CIUR, a. s., zahrnuje systém izolací COMPRI®. V divizi průmyslových vláken převládají celulózová vlákna S-CEL 7® a S-CEL 7 G® určená především pro silniční stavitelství. Dále pak SUBCEL RC – 6®. Speciální divizi pak tvoří Technické vybavení budov nabízející značky jako LENNOX, PANASONIC, DEVATEC, REFRION a další. Firma CIUR a. s. je nositelem certifikace ISO 9001, ISO 14001 a OHSAS 18001.

CIUR a.s.

Pražská1012, 250 01  Brandýs nad Labem, tel.: 326 901 411, fax: 326 901 456, GSM brána: 737 250 055, e-mail: type=“text/javascript“>// www.ciur.cz; www.compri-izolace.cz