Dům a stavba

Absolutním vítězem v soutěži Rigips Trophy 2016 se stal projekt Techmania Science Center v Plzni

Ve čtvrtek 25. 2. 2016 proběhlo v Českém muzeu hudby slavnostní vyhlášení výsledků 9. národního kola soutěže Rigips Trophy. Do soutěže bylo nominováno 51 projektů z celé České republiky a vzešlo z nich několik oceněných. První cenu a zároveň Cenu veřejnosti a Cenu večera si odnesl projekt Techmania Science Center o.p.s. v Plzni, který zaujal jak odborníky, tak i laickou veřejnost. První tři místa poputují do mezinárodního klání Saint-Gobain Gypsum International Trophy.

Soutěž si kladla za cíl podpořit umění, dovednost a kvalitu práce realizačních firem z oblasti suché vnitřní výstavby. „Letošního ročníku se mohli zúčastnit realizační firmy, projektanti a architekti, kteří od 1. března 2014 do 31. srpna 2015 realizovali a dokončili v České republice objekt nebo jeho ucelenou část ze systémů Rigips a při realizaci zároveň dodrželi předepsaná pravidla montáže a aplikační návody Rigips,“ uvedl k nominovaným projektům generální ředitel společnosti Rigips, Ing. Nikola Hoffmann.

Výherce první ceny se stal absolutním vítězem, odnesl si Cenu veřejnosti i Cenu večera

Na prvním místě se umístil projekt Techmania Sicence Center o.p.s. v Plzni od realizační firmy Stenform s.r.o., která za něj od pořadatele soutěže získala finanční odměnu ve výši 30 000 korun, poukaz na 20 000 korun na materiály Rigips a jednu paletu nových vysokopevnostních sádrokartonových desek Habito. „Porota ocenila u celkového vítěze absolutní preciznost zpracování netradičního řešení. Jedná se o výjimečné dílo, které nemá chybu a dodává interiéru na efektu a impozantnosti,“ uvedla k projektu moderátorka večera, Daniela Písařovicová. Projekt měl za cíl vestavbu informačního centra a obchodní jednotky do již zaběhnutého provozu. Nepravidelně tvarované lamely, u nichž by málokdo předpokládal, že jsou zhotovené ze sádrokartonu, připomínají žeberní kostru velkých kytovců. Tento projekt se stal zároveň i vítězem Ceny večera, což dokazuje, že se jedná opravdu o výjimečně zpracovaný interiér.

Druhé a třetí místo zaujalo svojí RPNitou

Druhé místo obsadil projekt Casino Go4games v Olomouci od firmy Břetislav Zacpal, za který realizátor získal odměnu 18 000 korun, k tomu materiál od společnosti Rigips ve výši 12 000 korun a jednu paletu desky Habito. Porotci na projektu pana Zacpala ocenili především pečlivost a zcela bezchybné řešení detailů, které podtrhují výjimečnost prostoru a vystihují atmosféru lasvegaských kasin.

Třetím oceněným se stal projekt Mateřská škola Kostelní v Praze od firmy Černý a Černý sádrokartony s.r.o., jež za něj obdržela finanční ocenění ve výši 12 000 korun, produkty Rigips v hodnotě 8 000 korun a jako bonus jednu paletu sádrokartonu Habito. Porota ocenila u projektu především to, jak se firma poprala s vlnitými stropy a válcovým tvarem vnitřních stěn i ostěními kolem zvlněných oken ve fasádě, a to s naprostou profesionalitou a vynikajícím výsledkem. První tři ocenění postupují do mezinárodního kola soutěže Saint-Gobain Gypsum International Trophy 2016.

Projekty byly vysoce profesionální, a proto Rigips udělil i speciální ceny

Dle slov ředitele nebyl výběr vítězů jednoduchý, protože všechny projekty byly provedeny vysoce profesionálně. Společnost Rigips se proto rozhodla kromě prvních tří míst předat i speciální ceny – Cenu veřejnosti (Techmania Science Center o.p.s. v Plzni, realizace společnost Stenform s.r.o.), Cenu projektového týmu (Centrální dispečink Praha, realizace firma Ekomont), Cenu Marketingového ředitele (komerční dům v Křídlovické ulici v Brně, realizace společnost GipsCon s.r.o.), Cenu Obchodního ředitele (Dům seniorů a sociálních služeb Kunratice, realizace firma Allegro s.r.o.) a Cenu Generálního ředitele (rodinný dům v Prostějově, realizace Marián Bonk). Odborná komise hodnotila nejen technické provedení projektů, ale také jejich estetickou hodnotu, inovativnost řešení a celkové zpracování.

Více informací naleznete na http://www.rigips.cz/