Dům a stavba

3 nedocenitelné tipy pro stěhování

Zapomeňte na všechny ty chytré průpovídky, že stěhovat se je horší než vyhořet. Nový domov vám dává možnost začít znovu někde jinde, poznat nová místa a třeba i sousedy. Neviďte všechno hned černě, i samotný proces stěhování může být zábava. Stačí dopředu trochu přemýšlet.

stehovani

Pokud jste se už někdy stěhovali, jistě víte, co a jak udělat. Nejspíš jste se poučili ze svých předchozích chyb a ověřili si správnost svého počínání. V opačném případě se nechte inspirovat několika našimi radami.

1. Krabice si sežeňte vlastní

Mnohé stěhovací firmy nabízí zapůjčení krabic na stěhování. Je to sice moc hezká služba, ovšem ušetří vám tak maximálně pár stovek korun a přidá starosti navíc. Stěhovací firma vám totiž krabice nenechá dlouhé týdny. Budete z nich muset své věci vyndat ihned po nastěhování, což je trochu komplikace. Spousta lidí by vám potvrdila, že měli své věci v krabicích ještě několik týdnů po nastěhování. Proto si sežeňte vlastní kvalitní kartonové krabice. Nebojte se investovat do nových, nejde zase o tolik peněz.

2. Dobře krabice zalepte

Jestliže se plánujete stěhovat sami nebo s pomocí kamarádů, možná to ohlídáte lépe, ale u stěhovacích firem si nemůžete být jisti ničím. Ne že by se úmyslně chovali ledabyle k vašim věcem, nicméně nemohou tušit, co se v jaké krabici nachází, a tak by se snadno mohlo stát, že se jim něco rozsype. Pořiďte si lepicí pásky na balení a pořádně krabice zalepte.

3. Popisujte boxy

Zmatku po nastěhování se asi nevyhnete. Chcete-li ho však minimalizovat, věnujte čas pečlivému popisování toho, co se nachází v jaké krabici. Pokud se stěhujete s celou rodinou nebo s partnerem do sdíleného pokoje, není vůbec špatné si je popisovat jménem. Možná se upíšete. V případě, že máte krabic moc, by bylo dobré si objednat třeba potisk lepicích pásek. Necháte si na ně natisknout své jméno a je vyřešeno.

Neprozradili jsme vám žádné novinky? Jsou lidé, kteří výše uvedená pravidla stěhování nedodržují. Nepatříte-li mezi ně, máte jedině štěstí a nemáte se čeho bát. Tak vzhůru do nového domova!

ZDROJ: PR článek společnosti Komplexmat s.r.o.

Nepřehlédněte