Dílna a hobby

Vajíčka s filcovými kytičkami

Svátky jara bývají veselé a tak i velikonoční vajíčka by se měla nést ve stejném duchu. Ta s filcovými kytičkami můžete vyrábět i společně s dětmi a čím barevnější se vám je podaří udělat, tím lépe budou vypadat.

Připravila: Lucie Dvořáková foto: autorka

http://www.RPNvyrobky.cz  

 

Co budeme potřebovatpotreby_trava

umělohmotná vajíčka a špejle, barevné filcy (postačí i obyčejné hadříky na nádobí), menší ostré nůžky, univerzální nebo sekundové lepidlo, obyčejnou tužku, tavící pistoli, akrylové barvy a štětec, malý molitanový váleček nebo houbičku, barevné mašličky nebo provázky

Jak postupujeme

Umělohmotná vajíčka napíchneme na špejli a upevníme pomocí tavící pistole, aby se neprotáčela a pevně držela. Pomocí štětce vajíčka natřeme libovolnými odstíny akrylových barev. Necháme zaschnout a nátěr opakujeme. Potom  vytvoříme na vajíčkách jemnou patinu. Na molitanový váleček nebo houbičku naneseme pomocí štětce malé množství barvy – a to vždy kontrastního odstínu k barvě základní, aby patina krásně vynikla. Váleček ještě před nanesením barvy na vajíčko otřeme do hadříku a při patinování na něj netlačíme. Ve výsledku bude spodní barva na vajíčkách prosvítat. Opět necháme zaschnout. Obyčejnou tužkou nakreslíme na barevné filcové hadříky různé velikosti kytiček a jejich středů, které nůžkami vystřihneme. Kytičky nalepíme univerzálním nebo sekundovým lepidlem na vajíčka na zvolená místa. Dozdobíme barevnými stužkami nebo papírovými provázky. Hotová vajíčka nejlépe vyniknou v květináči se zeleným osením.

(http://www.RPNvyrobky.cz)

(Článek z časopisu Recepty prima nápadů č. 4/2011)