Dílna a hobby Zahrada

Přírodní oleje pro zachování krásy dřeva

Použití olejů pro ochranu a ošetření dřeva je staletími prakticky ověřené a nenahraditelné. Příroda si tedy sama dokáže najít (ukázat) optimální způsob ochrany dřeva.

dřevěný altánek a židle ošetřené přípravky Colorlaku

V nabídce COLORLAKu je řada materiálů, které jsou postaveny na přírodních olejích a dalších obnovitelných zdrojích, které svou přívětivost k životnímu prostředí mají přímo zakódovanou v sobě. Tyto oleje a lazury se vpíjí hluboko do struktury dřeva a vytváří tak velmi silnou a dlouhodobou ochranu. Řada těchto materiálů má současně různé atesty, např. pro dětský nábytek a hračky. To vše společně dokládá jejich vysokou kvalitu, odolnost a šetrnost k našemu životnímu prostředí.

TERASOIL O1014 – olej na terasy s UV ochranou

TERASOIL je bezbarvá směs přírodních olejů určená k ochraně dřeva v exteriéru případně i interiéru. TERASOIL slouží pro vysokou ochranu dřeva na terasách, zahradního nábytku (stoly, židle, lavičky), fasádních obkladech, pergolách, plotech. Olej dřevo regeneruje a oživuje jeho starý a matný povrch. TERASOIL je vhodný pro všechny druhy dřeva (měkkého i tvrdého) tuzemského, ale zvláště exotické a tvrdé dřeviny a také pro thermowood, a poskytuje mu přirozený vzhled a výbornou ochranu proti vodě, vlivům počasí i UV záření (zvýšená odolnost). Olej příjemně voní (nezapáchá po rozpouštědlech) a optimálně se napouští hluboko do dřeva a zachovává jeho jedinečnou přírodní kresbu. Vydatnost je 10-15 m²/l v jedné vrstvě.

TERASOIL O1014 - olej na terasy s UV ochranou

Je potřeba připomenout klasiku – penetrační lazuru s olejem LUSONOL S1023

LUSONOL je určen pro matné nátěry dřeva v exteriéru i interiéru, kde zachovává dřevu jeho jedinečnou charakteristickou kresbu i strukturu a současně ji barevně zvýrazňuje. Vysoký podíl přírodního oleje proniká hluboko do struktury dřeva a tím mu zajišťuje dlouhodobou ochranu. Lazura do dřeva ideálně vsákne, nevytváří lakovou vrstvu, tedy nepraská ani se neloupe a zaručuje trvale vysokou paropropustnost – dřevo neomezeně dýchá. Nové i opravné nátěry LUSONOLem mají díky tomu nejjednodušší způsob přípravy podkladu i vlastní aplikace. Kvalitní pigmenty poskytují LUSONOLu vysokou odolnost proti povětrnosti a zejména vůči UV záření. Bezbarvé provedení není vhodné pro přímé použití v exteriéru, ale s oblibou se používá jako napouštědlo pod olejové a syntetické nátěrové hmoty. LUSONOL má široké použití např. na zahradní stavby a nábytek, pergoly, ploty, dřevěné konstrukce, chaty, chalupy, dřevěné obložení, štíty, krovy, okna. Na výběr je 17 přírodních odstínů a bezbarvá varianta. Unikátní receptura s vysokým obsahem přírodního oleje zajišťuje vysokou vydatnost 15-20 m²/l v jedné vrstvě. LUSONOL natře dvojnásobek, díky tomu stačí v exteriéru pro důkladnou ochranu dřeva pouze 2 nátěry, oproti běžným 3 nátěrům! S LUSONOLem, tak ušetříte 33-50% svého času a celkových nákladů.

 

penetrační lazura s olejem LUSONOL S1023

Moderním a profesionálním řešeních ochrany dřeva je jednovrstvá PROFI OLEJOVÁ LAZURA O1020

OLEJOVÁ LAZURA je určena pro kvalitní a dlouhodobou ochranu dřevěných ploch, konstrukčních prvků a staveb jako jsou domy, chaty, sruby, ploty, pergoly, zahradní nábytek, dětská hřiště apod. ve venkovním prostředí. Lazuru lze použít i v interiéru např. na dřevěné krovy, obložení, dětský nábytek. OLEJOVÁ LAZURA je příznivá k životnímu prostředí, protože vysoký obsah sušiny (oleje) výrazně snížil emise organických rozpouštědel (VOC) a také proto, že rozhodující část lazury pochází z přírodních, obnovitelných zdrojů.

Vysoký obsah sušiny cca 80%, zabezpečuje, že jednou vrstvou OLEJOVÉ LAZURY je dosaženo stejných ochranných vlastností jako u 2-3 nátěrů klasických penetračních lazur, při celkové vydatnosti až 25 m²/l. Tím se výrazně snižují celkové náklady na nátěr a nám to umožňuje mluvit o jednovrstvé lazuře. Mimořádné jsou zde také časové úspory, kdy stačí jeden nátěr a je hotovo. Na výběr je 13 přírodních odstínů (maximální UV ochrana) a bezbarvá varianta.

 

jednovrstvá PROFI OLEJOVÁ LAZURA O1020.

ZDROJ: PR článek společnosti COLORLAK, a.s.