Dílna a hobby

Kutil roku 2022: Z díry po bazénu zákoutí na relaxování

Jitka se do soutěže Kutil roku přihlásila jako „kutil amatér“. Jak sama říká, dělá si mnoho věcí jen tak pro radost a pro oko své dcerky. Poté, co na zahradě zrušila bazén, rozhodla se díru po něm upravit na relaxační zákoutí.

zona na relaxování v zahradě vytvořená po díre od bazénu
Zdroj: Jitka Chalupná

„Staré zákoutí s bazénem jsem se pokusila předělat na staronové zákoutí s pláckem vhodným k relaxování, rozjímání a odpočinku.

Po odvozu bazénu, který byl trochu zapuštěn do země, mi zůstala díra a naskytla se otázka, co s ní? Napadlo mě dokopat díru ve tvaru kruhu na čtvercový nebo spíše obdélníkový tvar, dovézt si vozík písku, koupit betonovou dlažbu a pustit se do svého projektu.

Kolem takto připraveného plácku, který se mi zdál opuštěný a prázdný, jsem se rozhodla udělat ve tvaru srdce ostrůvky vysypané kůrou. Olemovala jsem vše betonovou trávníkovou obrubou a ihned to vypadalo zase o něco lépe.

zona na relaxování v zahradě vytvořená po díre od bazénu
Zdroj: Jitka Chalupná

Kytičky, keříčky a trávy, které jsem zasadila namátkově sem tam, jsou zatím maličké, ale myslím si, že až povyrostou, bude to úchvatné místo na odpočinek. Chybí zde jen velký deštník a stoleček na kávu. Ale i na deštník jsem myslela a připravila postranní kousek vysypaný pouze štěrkem.

Kamarádka o mně řekla, že jsem magor, ale já mám ze sebe obrovskou radost, že jsem to dokázala úplně sama. Byla to však fuška. Snad se vám bude líbit.“

Galerie

Text, foto, realizace: Jitka Chalupná