Dílna a hobby

Kutil roku 2022: Domeček pro panenky pro čtyřletou holčičku

Autor projektu, pán Jakub říká: „Možná domek zabral pár hodin, několik dnů práce. Možná se cena za materiál rovná ceně, jako kdybych koupil domek už vyrobený, ale pocit z odvedené práce a dětská radost, ta byla k nezaplacení. „

kutil roku, domek panenky
Zdroj: Jakub Kovář

Pán Jakub se zapojil do naší probíhající soutěže Kutil roku 2022 s domečkem pro panenky, který vyráběl pro čtyřletou holčičku.

„Domeček je sestaven z 9-milimetrové překližky, spojen univerzálními vruty a chemoprénem.

Nejnáročnější bylo dostat překližku 2500 x 1250 domů. Projekt odstartoval jednoduchý náčrt na papír, s rozkreslením jednotlivých prvků, ze kterých se domek skládá a následným překreslením ve finální velikosti na překližku tak, aby nedocházelo k plýtvání materiálem a zároveň, aby nebyla práce složitější.

ručně vyrobený domek pro panenky
Zdroj: Jakub Kovář

Po rozřezání na jednotlivé díly jsem obrousil šmirgl papírem všechny plochy a hrany, jelikož se překližka trochu třepila. Prvotně jsem brousil ručně, poté pomocí kruhového unašeče a brusného papíru na suchý zip.

Spoje jsem si předvrtal, aby mi překližka nepraskala, následně postupně spojoval. Pro příště si nesmím zapomenout odpočítat šířku překližky v mezipatře, vznikla mi tak práce navíc se zkracováním.

Domek pro panenky
Zdroj: Jakub Kovář

Výsledek jsem doplnil ještě nalepením koberce, který jsem pořídil jako odřezek na prodejně koberců, pomocí oboustranné lepící pásky a místy doplnil chemoprénem. Na střechu jsem použil zbytek tapety.“

Zapojte se i vy do soutěže Kutil roku 2022 a vyhrajte nářadí pro vaše další projekty!

Zdroj: Jakub Kovář