Dílna a hobby

Kutil roku 2022: Roztomilý dřevěný domek se skluzavkou, houpačkou a pískovištěm

Paní Helena přihlásila do soutěže Kutil roku svého manžela Jiřího. Ten postavil pro jejich dcerku nádherný domeček. Věříme, že toto dílo ji bude závidět nejedno dítě ze sousedství.

Domek se skluzavkou, lávkou, pískovištěm, magnetickou tabulí a houpačkou
Zdroj: Helena a Jiří Vařekovi

„Ráda bych do soutěže přihlásila manžela Jirku, který v zaměstnámí pracuje na počítači a ve volném čase si odpočine při realizaci různým projektům na naší zahradě. Jeho posledním projektem byl dřevěný domek s houpačkou pro naši dvouletou dcerku.

Zpracoval si návrh na počítači, objednal dřevo a nakoupil vybavení potřebné pro práci s ním. Práci s dřevem se učil „za pochodu“. Samotná realizace manželovi trvala dva a půl měsíce.

Dřevěný domek na hraní
Zdroj: Helena a Jiří Vařekovi

V první fázi vytvořil základnu v podobě rampy, na ni postavil domeček se dvěma stranami pod úhlem 95 stupňů. K domečku připojil stojku s hrazdou, na kterou je zavěšena houpačka. Pod domečkem vznikl prostor pro pískoviště a na stranu manžel umístil magnetickou tabuli.

Na verandu domečku připojil skluzavku a z boku lávku. Díky němu máme na zahradě báječné místo ke hře i odpočinku. V současnosti manžel tvoří pro dcerku venkovní kuchyňku a dodělává pro ni posezení.“

Galerie

Text, foto, realizace: Helena a Jiří Vařekovi