Dílna a hobby

Kroužky na ubrousky

Kroužky na ubrousky si vytvoříme z papírových roliček, mechovky a barevných čtvrtek. Průměr roliček určuje šířku kroužku a tím i jeho použití. Na papírové ubrousky nám bude stačit tenká rolička (od potravinářské fólie , alobalu…). Na látkové ubrousky potřebujeme roličku většího průměru (od menších rolí na látky, od toaletního papíru…) 

 

Připravila: Alena Isabella Grimmichová, foto: autorka 

Co budeme potřebovat:

papírové roličky (od papírových utěrek, alobalu, toaletního papíru… – podle toho, jak velké kroužky chceme vytvořit) červenou pěnovku (Moosgummi)

bílou a zelenou čtvrtku

tvarové děrovačky, nůžky a řezák

oboustrannou samolepku nebo lepidlo

Jak postupujeme:

Papírové roličky rozřežeme na šířku asi 2 cm. Vytvoříme si tak základ kroužku na ubrousky. Mechovku rozřežeme na proužky o něco širší než jsou kroužky tak, aby po nalepení mechovka kroužek zcela zakryla. Pomocí oboustranné lepenky nebo lepidla připevníme mechovku na kroužek. Předem si rozměříme přesnou délku kroužku tak, aby začátek a konec proužku mechovky byl ve spoji těsně vedle sebe. Ze čtvrtek si vykrojíme nebo vystřihneme ozdobu, v našem případě srdíčka. Vždy v jedné barvě malé a v jiné velké srdíčko. Srdíčka přilepíme na sebe a poté je přilepíme na kroužek v místě spoje mechovky. Kroužky vytváříme ve dvou variantách, ale je samozřejmě také možné vytvořit každý kroužek jinak. Pak již jen postačí navléknout kroužky na ubrousek.

Úplné znění článku včetně postupových fotografií naleznete v časopisu Recepty prima nápadů č. 3/2013.