Dílna a hobby

Recepty prima nápadů listopad 2022: Jak vyrobit pařeniště ze skříně nebo praktické pomocníky do dílny

Přečtěte si „highlighty“ z nového vydání hobby magazínu Recepty prima nápadů.

Recepty prima nápadů listopad 2022
Zdroj: Shutterstock

Listopadové vydání Receptů prima nápadů je už v prodeji! Kromě zajímavých a praktických témat, jsme pro vás připravili také Velkou vánoční soutěž o skvělé ceny. Zapojte se a máte šanci, že si letos najdete dárek navíc pod stromečkem právě vy.

30 tipů, jak ušetřit v domácnosti vodu, plyn, elektřinu a energii na vytápění

I když se může zdát, že už opravdu nemáte kde ušetřit, zkuste některý z našich tipů. Je jasné, že daná opatření vyžadují určité náklady, sami si však spočítejte, jak rychle se vám vrátí.

Náhled článku 30 tipů, jak ušetřit v domácnosti
Zdroj: archiv redakce

Oválná skříňka

Toužíte po elegantním dřevěném nábytku, který se stane středobodem vašeho interiéru? Zhotovte si s námi lamelovou skříňku, která vynikne v chodbě, v obývacím pokoji či v jídelně jako menší příborník.

Náhled článku Oválná skříňka
Zdroj: archiv redakce

Pomocníci do dílny

Jestli doma rádi kutíte a chcete-li si udržet nářadí a nástroje v pořádku, určitě víte, že v dílně je třeba mít všechno správně uloženo a umístěno.

Náhled článku Pomocníci do dílny
Zdroj: archiv redakce

Zahrada v listopadu

Díky chladným a zamračeným podzimním dnům se může zdát, že v zahradě už není co dělat. Ani zdaleka to však neplatí. Je totiž nejvyšší čas začít s ochrannými opatřeními rostlin před zimou, a navíc máte ještě poslední šanci vysadit jarní cibuloviny.

Náhled článku Zahrada v listopadu
Zdroj: archiv redakce

Pařeniště ze staré plechové skříně

Podle toho, co ve vyvýšeném záhonu plánujete pěstovat, vyrobte pro něj konstrukci z jednoduchých rámů, na které upevníte agrofólii nebo polykarbonátové desky. Jimi záhon zakryjete a z vyvýšeného záhonu máte najednou jednoduché pařeniště.

Náhled článku Pařeniště ze staré plechové skříně
Zdroj: archiv redakce

Testujeme skládací pilky

Ne vždy je nutné použít elektrické nářadí. Ruční pilky představují pro ty elektrické při řezání větví s větším průměrem seriózní konkurenci. Minimálně při příležitostných pracích.

Náhled článku Testujeme skládací pilky
Zdroj: archiv redakce

Zahradní domek jako stavebnice

Ani výstavba kvalitních zahradních domků nemusí být vůbec komplikovaná. Smysluplnou a na výstavbu jednoduchou alternativu představuje pro majitele zahrad stavebnicové řešení. Před tím, než se pustíte do jeho výstavby, si ověřte na stavebním úřadu, zda nepotřebujete stavební povolení.

Náhled článku Zahradní domek jako stavebnice
Zdroj: archiv redakce

Text: redakce
Foto: archiv redakce, isifa/Shutterstock