Zdraví

Jak si i v zimě udržet zdraví na těle i na duši

Stres, shon, únava. To jsou aktuální strašáci dneška, kteří nás neustále obklopují a drží ve svých spárech. Jak se jim v nynější uspěchané době vymanit? Jakým způsobem se bránit vyčerpání? Existuje nějaká možnost prevence? Odpověď je ve své podstatě úplně prostá.

Stačí se na chvíli zastavit a vypnout. A to je ve většině případů právě ten problém, neumíme relaxovat. Stále se za něčím honíme a stejně nám na nic nezbývá čas. Přitom stačí tak málo – zavřít oči a nechat se unést daleko od všedních starostí. A právě při takovém úniku z hektického života věčného nestíhání může pomoci infrasauna, malá oáza klidu, kterou si postavíte přímo u vás doma.

Saunování jako lék od pradávna

První zmínky o saunách se objevují v 11. století. Již tehdy věděli naši předci o příznivých dopadech prohřívání tělesné schránky na organismus. Ve středověku se saunování těšilo velké oblibě v celé Evropě, ale hlavní těžiště mělo v severských zemích. Například ve Finsku byla sauna tradiční součástí každodenního života. Navíc to nezřídka bývala nejčistší místnost ve vesnici, potažmo v domě. Tehdy to ale byly sauny založené na kouřovém vytápění, vytápění suchém, případně sauny finské. Většinou se musely před každým použitím dlouho dopředu vyhřívat a po saunovacím procesu náročně čistit.

Dnes je celý proces saunování uživatelsky mnohem snadnější a hlavně komfortnější. Infrasaunu si můžeme jednoduše umístit do každého bytu, zabere asi tolik místa jako obyčejná šatní skříň. Její montáž zvládnou bez problémů a do hodiny dvě dospělé osoby. Kam infrasaunu postavíme, záleží jen na nás, nepotřebuje žádný specifický podklad, může to být lino, koberec a stejně tak i parkety. Důležité je jen, aby podlaha byla rovná a místnost temperovaná. Podmínkou je v neposlední řadě také zásuvka o příkonu 230 V. Energetickou spotřebou je infrasauna srovnatelná s napařovací žehličkou a dlouhý předehřívací rituál není potřeba. Pořizovací cena je přitom i nižší než 20 000 Kč.

Jak funguje infrasauna?

Infračervené světlo je určitá forma energie, která prochází přímo objekty bez toho, aby se měnila teplota vzduchu. Záření proniká do tělní tkáně do hloubky cca 3–4 centimetrů, ohřívá svalovou hmotu a klouby. Tento typ záření vyvolává velmi intenzivní pocení, a to již při 45–50 °C. Nevytváří se tak zbytečně vysoké teploty vzduchu. Díky tomu mohou infrakabiny využívat i lidé, kterým nevyhovuje hutné horko saun klasických.

Použití infrasauny je vhodné nejen k běžnému saunování, ale i při prevenci, léčbě a rehabilitaci. Snižuje svalové napětí i ztuhlost končetin, kloubů a zad. Posiluje imunitní systém, detoxikuje organismus od škodlivých látek, pomáhá při léčbě kožních onemocnění. Hojí akné, psoriázy a poškození kůže, pokožka je po procesu infrasaunování jemná a hebká. Zlepšuje prokrvení kůže, odstraňuje nečistoty a odumřelé kožní buňky, což je důležité pro zdravý vzhled a krásu. Je také vhodným prostředkem při hubnutí a odstraňuje celulitidu. Za 30 minut infrasaunování můžeme spálit až 800 kcal, což je ekvivalent běhu na 5 kilometrů. Nemalý přínos má infrasauna také pro duševní zdraví. Eliminuje dopady chronického stresu na organismus.

Velký výběr infrasaun v Marimex

Kvalitní infrasauny, profesionální přístup k prodeji a příznivé ceny najdeme v Marimex, obchodu s více než dvacetiletou tradicí na českém trhu. Společnost charakterizuje neustálý vývoj pro maximální komfort zákazníků. Pravidelně zdokonalované technologie přináší i pro sezónu 2017 něco navíc. Mezi zásadní inovace patří Vario 180, možnost upravit si jednoduše směr otevírání dveří v rámci instalace. Významnou novinkou je i Intensity control, zónové ovládání, díky kterému si můžeme vybrat z devíti různých variant intenzity zahřívání topidel. V neposlední řadě je to také systém 3S, aneb skryté spojení stěn. Celistvost stěn již není narušována žádnými přezkami. Základní výbavou se stává také LED harmony, která prostřednictvím tlumeného barevného světla prohlubuje prožitek z relaxace. Novinky, stávající nabídku i příslušenství k infrasaunám si můžeme prohlédnout na www.marimex.cz, osobně v kamenné prodejně v Praze anebo u obchodních partnerů společnosti.

Udělejme si tedy čas pro sebe, zastavme se a odpočiňme si od tepajícího života tam venku. S infrasaunou můžeme mít wellness doslova na dosah ruky. V klidu domova.

ZDROJ: PR článek společnosti MARIMEX CZ, s.r.o.