Zahrada

Zařizujeme zahradu

Zahrada je místem pro odpočinek a čas trávený s rodinou či přáteli. Aby se stala skutečným soukromým rájem, je důležitá nejen správná péče o ni, ale také kvalitní vybavení. Co by tam v žádném případě nemělo chybět, aby se tam každý cítil dobře?

Základním předpokladem pro zdravé a zelené rostliny je správné zavlažování. Jednoduché a cenově výhodné je manuální zavlažování. Ideální je hadice se zahradní sprchou. Flexibilní a výkonné zalévání nabízí Multifunkční zahradní sprcha for_q. Jedná se o model kombinovatelný se všemi běžnými nasazovacími systémy. Její hlavní výhodou je nastavitelná teleskopická tyč, kterou lze vysunout až do 215 cm. Její variabilita umožňuje zalévání zavěšených květináčů, vzdálených či hůře dostupných záhonů, rosení terasy i zavlažování travních ploch.

Zvolte ten správný sestřih

Jak pohodlně posekat trávník, zastřihnout živý plot, prořezat keře a stromy? Vzdejte se benzinu a elektrických kabelů! „Zahradní technika na akumulátorový pohon je oblíbená zejména díky své výkonnosti, ergonomice a snadné manipulaci. Tyto přístroje jsou lehké, dobře ovladatelné a zároveň se nemusíte zabývat elektrickou šňůrou či benzinovou náplní,“ vysvětluje Daniel Brychta z oddělení zahrady v projektových marketech Hornbach. Vyzkoušejte například přístroje řady for_q s kompatibilním akumulátorem.

Návody na zahradní projekty naleznete ZDE.

Prodlužte si večery na zahradě

Se správným venkovním osvětlením vytvoříte příjemnou atmosféru, která udělá ze zahrady i v noci oázu klidu a pohody. Přímé nebo nepřímé osvětlení, barvy, vzdálenost, síla, úspornost energie – to jsou různá kritéria, která se zohledňují při výběru a realizaci toho správného osvětlení do zahrady. Rozmanitý sortiment těchto produktů poskytuje například značka Easy Connect. Zamezte však tomu, aby vzniklo příliš mnoho světla. Unavuje to oči a navíc kontury zahradních prostor ztrácí na efektu.

Stín tam, kde je právě potřeba

Výkyvné slunečníky lze ve srovnání s ostatními modely umístit díky volně plovoucím střechám mnohem flexibilněji. Otočná střecha slunečníku se optimálně přizpůsobí dle aktuální intenzity dopadajícího světla. Také lze naplno využít celou zastíněnou oblast pod střechou. U klasického slunečníku působí sloup slunečníku uprostřed zastíněného prostoru většinou rušivým dojmem.

Pohodlné posezení

S elegantní zahradní sestavou Havana z umělého ratanu vytvoříte dokonalou lounge zónu na čerstvém vzduchu. Čtyři místa k sezení, ať už na gauči nebo dvou křeslech, nabízí dostatek prostoru pro odpočinek. Stůl dokonale poslouží pro servírování občerstvení nebo odložení nápojů. Souprava se díky umělému ratanu snadno udržuje a je odolná vůči povětrnostním vlivům.

Nabídka vybavení zahrady ZDE.

Skvělé jídlo a přátelé

Pokud i vy patříte mezi milovníky letního grilování, určitě vás zaujme pojízdný gril Tenneker TC-Barrel. „Jedná se o klasický přenosný gril na dřevěné uhlí nebo dřevo, což garantuje nezaměnitelnou chuť i aroma připravovaných surovin. Velkou předností je třídílný litinový grilovací rošt, na kterém se připraví až 19 steaků najednou,“ říká Daniel Brychta z Hornbachu. Ohniště a poklop jsou vyrobené z extra silné oceli se žáruvzdorným lakem.

ZDROJ: PR článek společnosti Hornbach