Zahrada

Vertikutátory se dvěma válci prořežou i provzdušní trávník

Aby byl trávník krásný a zdravý, potřebuje dostatek živin, vzduchu, vody i slunečního světla. Pravidelná vertikutace je jedním ze základních kroků při jeho údržbě. Rotující nože se svisle zařezávají do půdy, čímž podporují obnovu trávníku a jeho růst.

Vertikutaci doporučujeme provádět minimálně 2x ročně, na jaře na konci března až v dubnu, podruhé potom v září,“ říká Tomáš Boukal, zástupce značky FIELDMANN a zdůrazňuje: „Zejména jarní obnova je důležitá.“

„Hloubka vertikutace by měla být cca 3 mm, hlubší záběr nože může poškodit kořínky trávy. Před vertikutací trávník posekejte, po ní dosejte holá místa, trávník pohnojte a zalijte,“ dodává Tomáš Boukal.

Už na jarní vertikutaci si můžete pořídit elektrický vertikutátor Fieldmann FZV 2004-E pro středně velké trávníky s příkonem 1500 W a pracovním záběrem 32 cm. V jeho výbavě jsou dva válce – vertikutační s 16 noži, podporující růst kořenů a tvorbu nových výhonů, a provzdušňovací s 16 pružinami, který odstraní travní plsť. Nastavení hloubky práce lze provést do 4 různých poloh dle opotřebení nožů/pružin. Doporučená akční MO cena vertikutátoru je 1.999 Kč, zakoupíte u partnerů značky.

Více na www.fieldmann.cz.