Zahrada

Symbol stromu propojí expozice jarní Flory Olomouc 2019

Květinová výstava Flora Olomouc 2019 ve dnech 25. – 28. dubna, zve na nevšední ústřední expozici v pavilonu A s názvem „Strom života“.

Ocitněte se ve hře světla a stínu, ve které se prolne půvab jarních květin s křehkou krásou skla. Strom jako symbol života a plynutí času… Květinová výstava Flora Olomouc 2019 ve dnech 25. – 28. dubna, zve na nevšední ústřední expozici v pavilonu A s názvem „Strom života“. Pavilony G a H budou hostit rozsáhlou expozici bonsají a suiseki. Co dále nabídne letošní Flora Olomouc? Výstavu drobné zahradní mechanizace Hortifarm, Jarní zahradnické trhy a především záplavu jarních květin.

Spojení květin a skla

Flora Olomouc 2019 ožije ve dnech 25. – 28. dubna na olomouckém výstavišti. „Hlavní květinová expozice v pavilonu A „Strom života“ zavede návštěvníky do říše snů a fantazie, ve které se prolne krása květin se sklářským uměním. Ukázky práce se sklem a jeho dekorování představí skláři z Huti František, doprovodný program nabídne přednášky, předváděcí akce floristů i oblíbenou poradnu pro pěstitele a zahrádkáře. To vše podle návrhu přední české floristky Kláry Franc Vavříkové,“ popsala ústřední expozici její garantka Marie Doleželová.

Klára Franc Vavříková je místopředsedkyně Svazu květinářů a floristů ČR a absolventka Zahradní a krajinářské architektury na Zahradnické fakultě MENDELU. Aktivně se věnuje rozvoji floristického oboru, výuce žáků a studentů, podílí se na organizaci floristických soutěží či realizuje instalace květinových výstav. Sama je Mistrem Slovenské republiky ve floristice 2016, Mistrem České republiky 2014 a absolutním vítězem Rosa pragensis 2013.

flora olomouc, Klára Franc Vavříková, Sklářská Huť František
vlevo: Floristka letošní hlavní expozice v pavilonu A Klára Franc Vavříková
vpravo: Sklářská Huť František se bude také podílet na hlavní expozici Strom života v pavilonu A i na doprovodném programu.

Prastaré umění bonsají

V jihovýchodním cípu Smetanových sadů bude historická oranžerie hostit mezinárodní floristickou soutěž Oasis Visegrad Cup 2019, jejíž závěrečnou disciplínu návštěvníci zhlédnou v pavilonu A.

flora olomouc

Rozsáhlou expozici bonsají a suiseki České bonsajové asociace, umístěnou v pavilonech G a H, doplní pestrý doprovodný program, který nabídne ukázky tvarování bonsají, komentované prohlídky, soutěž nových talentů i přednášky.

Květinové výstavy doplní veletrh zahradní mechanizace Hortifarm za pavilony G a H a Jarní zahradnické trhy.

flora Olomouc

Z doprovodného programu se návštěvníci mohou těšit na předváděcí akce floristů v pavilonu A, odborné přednášky v zasedací místnosti Výstaviště Flora Olomouc a kulturní program s Receptářem na Sambě. Chybět nebude ani večerní prohlídka hlavní expozice v pavilonu A v pátek 26. dubna. Vstup do sbírkových skleníků je pro návštěvníky zdarma a otevřeny jsou i botanická zahrada a rozárium.

flora olomouc, smetanové sady, tulipány
Tisíce rozkvetlých tulipánů, narcisů a další cibulovin vám zpříjemní procházku Smetanovými sady.

Informace ke vstupu:

ZDROJ: PR článek společnosti Výstaviště Flora Olomouc