Zahrada

Rajče GALLANT F1 – moderní nástupce tradičních odrůd

Měsíc březen je doba, kdy přichází na řadu další z vrcholů sezóny výsevů zelenin. Rajčata jsou, společně s paprikami, okurkami, cibulí a mrkví, jednou z nejoblíbenějších zelenin, a právě polovina března je vhodná k vysetí jejich semínek.

Rajče GALLANT F1
Zdroj: MoravoSeed

Jak bylo naznačeno v nadpisu, odrůda GALLANT F1 je právem považovaná za moderního nástupce tradičně oblíbených odrůd jako např. Stupické polní rané, Start S F1 nebo Sláva Porýní. Jedná se také o ranou tyčkovou odrůdu rajčete s podobným typem plodu střední velikosti o hmotnosti 60–80 g.

Na rozdíl od těchto desítky let starých odrůd je však GALLANT F1 vyšlechtěn tak, aby vyhovoval současným klimatickým podmínkám pěstování, ale také s důrazem na kvalitu a chuť plodů. Jeho předností je tedy lepší odolnost k výkyvům počasí (vysokým teplotám a nerovnoměrným srážkám). Zároveň je odolný proti virům rajčatové mozaiky, fuzarióze a verticiliovému vadnutí.

Rajče GALLANT F1
Zdroj: MoravoSeed

Rajče GALLANT F1 má kulaté, červené plody bez žíhání a bez žebrování. Na jednom vijanu jich, téměř současně, dozrává 10–12 kusů, takže je možná i sklizeň celých vijanů. Velkou výhodou je, že plody nepraskají.

Odrůda patří mezi tzv. LSL odrůdy, jejichž plody jsou pevné a po utržení z rostliny vydrží dlouho v dobré kondici a nekazí se. A navíc jsou, i při jejich delší trvanlivosti, i velmi chutné.

Rajče GALLANT F1
Zdroj: MoravoSeed

Více na www.moravoseed.cz, kde také koupíte nejen osivo této odrůdy, ale i dalších zelenin, bylinek, kořenin a také květin.

Komerční informace; zdroj: MoravoSeed