Zahrada

Máte problém s péčí o rostliny? Toto je 10 nenáročných rostlin, které přežijí i s minimální péčí

Jste milovníkem květin a rostlin, rádi byste si nějakou pořídili, ale máte obavy, že nebudete mít tolik času se o ni starat? Možná také s pěstováním rostlin teprve začínáte a nemáte tolik zkušeností. Nepropadejte panice! Těchto deset nádherných rostlin nevyžaduje přílišnou péči.

Zalévání rostlin
Zdroj: Shutterstock

Máte náročnou práci, mnoho povinností, musíte se starat o rodinu nebo máte prostě a jednoduše jiný důvod, proč si raději nechcete pořídit domů květiny, jelikož se obáváte, že byste se o ně nezvládali starat? Strachujete se zbytečně. Popravdě totiž existuje hned několik rostlin, které vám budou dělat radost, přestože nepotřebují příliš velkou péči.

Jaké květiny do pokoje?

Květiny v domácnosti jsou ideálním řešením pro každého, kdo by rád rozzářil svůj interiér a zároveň udělal něco pro sebe. Květiny totiž během chvíle dokážou vykouzlit úsměv na tváři a dokonce prý mohou snižovat hladinu stresu. Jaké pokojové rostliny vás navíc nebudou zatěžovat tím, že by potřebovaly přílišnou péči?

Orchidej můrovec


Snad není ani pochyb o tom, že je rozkvetlá orchidej doslova pastvou pro oči. Její velkou výhodou navíc je, že je na péči velmi nenáročná. Při správné péči se také můžete těšit z toho, že vám orchidej můrovec opětovně vykvete. Tato květina by se měla ideálně zalévat jednou týdně a to tak, že ji v pěstebním květináči na chvíli ponoříte do odstáté vody.

Hoja masitá


Hoja masitá je mimo jiné velmi oblíbenou rostlinou i díky své dlouhé životnosti. Péče o ni je vesměs nenáročná, ovšem aby dobře prospívala, musíte jí dopřát jasné a nepřímé světlo. Hoja masitá není náročná na hnojení a zalévání.

Neoregélie


Tuto oblíbenou pokojovou rostlinu můžete sehnat v několika velikostech. Náročná na péči skutečně není a navíc působí exotickým dojmem, což vašemu interiéru dodá neokoukaný šmrnc. Této zajímavé rostlině se nejvíce bude dařit na nepřímém světle či v mírném stínu.

Aloe Vera
Aloe Vera | Zdroj: Shutterstock

Aloe vera


Aloe vera se v posledních letech těší mezi lidmi skutečně velké oblibě. A není divu. Nejenže aloe vera v pokoji opravdu velmi hezky vypadá, ale navíc má ještě užitečné léčivé účinky. Tekutinu z listů aloe vera lze použít na popálená či odřená místa. Velmi dobře také působí na aknózní pleť. Aloe vera lze zalévat jednou za čas, nicméně dopřát byste jí měli při zalévání opravdu dostatek vody.

Ledviník


Ledviník je pro vás ideální rostlinou, pokud chcete do vaší domácnosti zakomponovat nějakou tu zeleň. Prospívat bude v místě, kde je mírný stín a dobře mu udělají pravidelné postřiky. Nevadí mu větší vlhkost, a tak ho někteří lidé umisťují i třeba do koupelny.

Rostlina vlčího bobu
Rostlina vlčího bobu | Zdroj: Shutterstock

Nenáročné květiny do zahrady


Toužíte po tom, aby vaše zahrada byla plná květin, ale zároveň jejich péči nechcete věnovat tolik času? Nemusíte se obávat, existují i květiny, které se obejdou bez vašeho každodenního opečovávání.

Lupina mnoholistá


Lupina mnoholistá je skutečně nápadná rostlina, která každého, kdo do zahrady vstoupí, upoutá na prvním pohled. Lupina mnoholistá nejlépe prospívá na prosluněném místě a vybírat můžete z mnoha druhů. Ovšem měli byste se mít na pozoru, neboť se jedná o rostlinu velmi jedovatou.

Šanta


Šanta patří mezi skutečně krásné a mezi lidmi velmi oblíbené rostliny. Svým vzhledem připomíná levanduli a vaší zahradě dodá něžný nádech romantiky. Její pěstování není nikterak náročné a pokvete od jara až po celé léto.

Půdopokryvné růže

O půdopokryvných růžích se často mluví jako o nejkrásnějších růžích vůbec. Mnozí si je nemohou vynachválit nejen kvůli jejich kráse, ale oblíbené jsou i díky nenáročnosti a velké odolnosti. Dobře se jim bude dařit na sluníčku.

Denivky


Denivky jsou trvalky, které se pyšní nejen svou krásou, ale i tím, že jsou mrazuvzdorné. Jejich péči nemusíte věnovat mnoho času a úsilí a každé ráno jim nakvétají nové květy.

Pivoňky


Pivoňky se řadí mezi velmi odolné rostliny, které se bez vaší větší péče bez problémů obejdou. Na jednom místě mohou pivoňky růst dokonce i několik desítek let. Lépe jim bude na přímém sluníčku, ovšem poradí si i ve stínu.

Text: Michaela Míčová
Foto: Shutterstock
Zdroj: Hobbio.cz, Hornbach.cz, Living.iprima.cz