Zahrada

Jarní Flora Olomouc láká na spojení květin a skla

Ocitněte se ve hře světla a stínu, ve které se prolne půvab jarních květin s křehkou krásou českého skla. Na jedinečnou hlavní expozici s názvem „Strom života“ zve květinová výstava Flora Olomouc 2019 ve dnech 25. – 28. dubna. Přečtěte si 10 důvodů proč zavítat na letošní jarní Floru Olomouc.

Flora Olomouc

Objevte jedinečné spojení květin a českého skla

„Hlavní květinová expozice v pavilonu A „Strom života“ zavede návštěvníky do říše snů a fantazie, ve které se prolne krása květin se sklářským uměním. To vše podle návrhu přední české floristky Kláry Franc Vavříkové. Ukázky práce se sklem a jeho dekorování představí skláři z Huti František, doprovodný program nabídne odborné přednášky i předváděcí akce,“ popsala ústřední expozici její garantka Marie Doleželová. Třpyt a lesk dodá celé expozici křišťálové sklo z firmy Preciosa a nevšedním využitím podtrhne expozici i laboratorní sklo ze skláren Kavalierglass.

Flora Olomouc

Brána do Divotvorného světa

Projděte se Bránou do Divotvorného světa, který připravuje Český zahrádkářský svaz v pavilonu C. Najdete zde také oblíbenou poradnu pro pěstitele a zahrádkáře. Chybět nebude ani hudební doprovod v podobě cimbálu a dobrého občerstvení. Podpořit můžete i Chrty v nouzi či mobilní hospic Strom života.

TIP: Se zvýhodněnou online vstupenkou jdete rovnou do areálu.

Včelí pastva na galerii

Nenechte si ujít expozici Včelí pastva na galerii v pavilonu A, která představí veřejnosti sortimenty vhodných medonosných a nektarodárných rostlin a bude se snažit motivovat k novým výsadbám vytvářejících atraktivní městské a venkovské prostředí pro hmyzí opylovače.

včelařská výstava

Obdivujte soutěžní práce špičkových floristů

Historická oranžerie hostit první ročník mezinárodní floristické soutěže Oasis Visegrad Cup 2019, která je pořádána ve spolupráci se Svazem květinářů a floristů ČR. Soutěže se zúčastní osm floristů a utkají se ve třech soutěžních kategoriích. Soutěž startuje již ve středu 24. dubna a poslední soutěžní kategorii mohou přijít podpořit návštěvníci do pavilonu A ve čtvrtek od 11 hodin.

Floristická soutěž

Projděte si přehlednou mapu areálu výstavy.

Poznejte prastaré umění bonsají a suiseki

Česká bonsajová asociace uspořádá v rámci jarní Flory Mezinárodní výstavu bonsají a suiseki. V pavilonech G a H se tak návštěvníci mohou těšit na nevšední expozici rostlin s kouzlem a mnohaletou historií, ukázky tvarování bonsají i soutěž talentů.

Bonsaje

Užijte si autorskou prohlídku a recitál harfy

Chybět nebude ani večerní prohlídka hlavní expozice v pavilonu A v pátek 26. dubna, která začne autorským komentářem floristky Kláry Franc Vavříkové ve 20 hodin a pokračovat bude recitálem harfy v podání Simony Voříškové. Zvýhodněné online vstupenky jsou již v prodeji.

večerní prohlídka Flora Olomouc

Pořiďte si široký sortiment zahradního materiálu

Navštivte veletrh drobné zahradní mechanizace Hortifarm a Jarní zahradnické trhy a obdivujte především záplavu jarních květin v expozičních záhonech u pavilonů G a H. Tyto záhony jsou ukázkou soudobé a moderní prezentace atraktivních cibulových a letničkových směsí. Rozmanitost vysázených cibulovin v jarním období a letniček a zeleniny v hlavní sezoně zajišťuje dlouhou dobu kvetení a podporuje biodiverzitu, kterou vítají motýli, včely a bezobratlí živočichové.

Novinka na Rudolfově aleji

Jednou z letošních novinek iniciativy Zaparkuj – oživujeme veřejný prostor Univerzity Palackého je miniprojekt Zaparkuj kulturu v ulicích, který oživí Smetanovy sady tzv. buskingem neboli pouličním uměním. Vystoupení pouličních umělců i odpočinkovou zónu iniciativy Zaparkuj UP Olomouc hledejte na Rudolfově aleji. Na jejich stánku budou zdarma k zapůjčení stolní a deskové hry, sportovní vybavení či deky.

Zaparkuj UP Olomouc

Muzikálový koktejl i jarní dobroty

Z doprovodného programu se návštěvníci mohou těšit na kulturní program na Sambě, který nabídne v pátek a v sobotu program s Receptářem plný zábavy, receptů a v sobotu i muzikálový koktejl Romana Vojtka. Nedělní program láká na hity Revival Petr Spálený i rodinnou soutěžní zábavu. Denně od čtvrtka do soboty proběhnou také promenádní koncerty a baletní vystoupení Moravského divadla v hudebním altánku.

muzikálový koktejl

Svět exotiky dokořán

Nedaleké sbírkové skleníky ukrývají skvosty, jakými jsou vzácné druhy palem, letité kaktusy i tropická královna Viktorie královská. O zpestření se postará i zvířecí osazenstvo v čele s leguánem, kajmanem a vodními želvami. Vstup do skleníků je pro návštěvníky výstavy zdarma a otevřeny jsou i botanická zahrada a rozárium v Bezručových sadech.


Termín: 25. – 28. dubna
Otvírací doba: Denně od 9.00 do 18.00 hodin.
Vstupné: online 140 Kč, na místě 160 Kč
rodinné vstupné online 280 Kč, na místě 320 Kč
děti 6 – 15 let 40 Kč
studenti/důchodci 90 Kč
držitelé průkazů ZTP a ZTP/P 70 Kč, doprovod zdarma
hromadné školní výpravy vč. pedagogického doprovodu 30 Kč/os.

Elektronické vstupenky jsou odbavovány na pokladně v pavilonu A, na pokladně ul. Polská, na pokladně od Tržnice. NOVĚ: Možnost platit kartou na pokladně v pavilonu A a na pokladně na ul. Polská.


ZDROJ: PR článek společnosti Flora Olomouc