Zahrada

Jaké rostliny se hodí na podzimní výsadbu do truhlíku

Dotaz: Květiny v truhlících na balkonu jsou sice stále v plném květu, ale už přemýšlím nad jejich podobou na konci září. Jaké rostliny pro začátek podzimu doporučujete? Chtěla bych, aby byly nádoby efektní až do adventu, kdy rostliny vyměním za zimní aranžmá.

vřes v truhlících na oknech
Zdroj: Shutterstock

Odpověděla: Lucie Peukertová

Protože se bude na podzim i samotná příroda barvit do těch nejkrásnějších sytých tónů, budete moci do barev zahalit i svoje nádoby na balkonu. Dobrou volbou pro sezonní pěstování v nádobách jsou vřesy obecné (Calluna vulgaris), kterých bude už v srpnu v nabídce poměrně hodně. Vybírejte i odrůdy s atraktivní barvou olistění.

Vřesy lze doplnit drátovcem (Leucophyta brownii), okrasnou kapustou (Brassica oleracea var. sabauda), okrasným zelím (Brassica oleracea var. capitata), stálezeleným keřem, brslenem Fortuneovým (Euonymus fortunei) kultivaru Emerald´n Gold, který právě na podzim přebarvuje do růžových odstínů.

Pro intenzivní kvetení lze pak doplnit i macešky (Viola wittrockiana nebo V. cornuta). Například vřes se dobře kombinuje s nízkým keříkem s červenými plody, libavkou (Gaultheria).

Foto: isifa/Shutterstock
Zdroj: časopis Zahrada prima nápadů