Zahrada

Chcete mít různobarevnou zahradu? Tyto květiny jí dodají půvab

Zahradničení vás baví, ale máte v poslední době pocit, že vaší zahradě něco chybí? Možná by stačilo do vaší zahrádky zakomponovat pár květin, které jí dodají nový šmrnc a pořádně ji rozzáří. Díky jakým květinám bude vaše zahrada plná pestrých barev?

Barevné květiny na zahradě
Zdroj: Shutterstock

Patříte mezi zahrádkáře, kteří si potrpí na květiny a ze zahrádky chtějí mít především místo, kam se chodí kochat a relaxovat? Potom už jste možná někdy přemýšleli nad tím, jaké květiny do zahrady zakomponovat, aby hýřila všemi možnými barvami. Snad ani není pochyb o tom, že rozkvetlá zahrada je naprostým balzámem pro duši. Nechte se tedy inspirovat a vyberte si, jaké barevné květiny by se vám na vašem pozemku nejvíce líbily.

Fantazii se meze nekladou


Na internetu se to množí všemožnými radami, jak byste měli barvy v zahradě kombinovat, aby byl výsledek dokonalý. Někteří dokonce tvrdí, že spolu neladí teplé a studené barvy. Nicméně je jen na vás, jak chcete, aby vaše zahrada vypadala a jaké barvy a odstíny v ní budou hrát hlavní roli. Výběr květin byste však rozhodně neměli podceňovat a vše byste si měli pořádně rozmyslet, aby se barvy přece jen vzájemně netloukly. Ovšem fantazii se v tomto směru meze nekladou a hlavní je, abyste byly s výsledkem spokojení vy.

Narcisy v zahradě
Výběr květin byste však rozhodně neměli podceňovat a vše byste si měli pořádně rozmyslet. | Zdroj: Shutterstock

Jarní barvičky


Není nic krásnějšího, než když se po zdlouhavé a mrazivé zimě začne zahrada konečně zbarvovat. Jaké jsou mezi lidmi nejoblíbenější jarní květiny, které oko potěší svou barevností a vzhledem?

Narcisy

Říká se, že narcisy jsou poslíčci jarního období. A není divu. Mnoho lidí si je nemůže vynachválit díky jejich zářivé barvě, která upoutá pozornost na první pohled. Vybírat můžete hned z několika druhů, ovšem nejproslulejšími jsou narcisy žluté barvy.

Tulipány

Pokud si potrpíte na barevné květiny, určitě by u vás v zahradě neměly chybět tulipány. Ty obecně patří mezi jedny z nejoblíbenějších jarních květin. V jejich případě navíc můžete vybírat z opravdu velkého množství barev. Velké oblibě se pak těší hlavně tulipány růžové.

Prvosenky


Prvosenky jsou dalšími jarními květinami, díky kterým můžete do vaší zahrady zakomponovat spoustu barev. Prvosenku lze navíc pěstovat i na okenním parapetu či na balkoně. I v tomto případě je na výběr mnoho barevných odstínů, které spolu můžete různě kombinovat.

Pomněnky

Toužíte po tom, aby vám na jaře hrála zahrádka nepřehlédnutelnou azurově modrou barvou? Pak byste nejspíš měli sáhnout po semínkách pomněnky. Nejlépe pak vypadá vedle narcisů či tulipánů, ale bude se vyjímat v podstatě na jakémkoli místě.

Šafrán


Mezi další oblíbené květiny patří bezpochyby šafrán. V případě šafránu můžete také vybírat z mnoha druhů, nicméně mezi nejoblíbenější se řadí šafrán fialové barvy, která vaši zahradu spolehlivě rozzáří.

Barevné květiny na zahradě
Zdroj: Shutterstock

Barevný podzim

Většina lidí řeší květiny spíše v jarním období, avšak ani na podzim se nemusíte vzdávat barevné zahrady. Jaké květiny vás a vaše okolí potěší po skončení léta?

Listopadky

Listopadky nebo také chryzantémy jsou oblíbené především z toho důvodu, že kvetou v období, kdy se ostatní květiny s námi pomalu ale jistě loučí. Mnoho lidí je vnímá hlavně jako pohřební květiny, ovšem vybírat můžete z několika nádherných odstínů.

Barevné květiny na zahradě
Zdroj: Shutterstock

Podzimní astry


Hvězdnice nebo také podzimní astry se právem řadí mezi vůbec nejoblíbenější podzimní květiny. Díky svým hravým barvám totiž dokážou rozzářit i ten nejvíce ponurý podzimní den. Velké oblibě se také těší díky nenáročnému pěstování.

Luhovnice pozdní


Pokud toužíte po krásné květině, která vás potěší v podzimním období, šanci byste měli rozhodně dát i luhovnici pozdní. Její květy připomínají kopretinu a v kombinaci s ostatními rostlinami bude jistě vypadat dokonale.

GALERIE

Text: Michaela Míčová
Foto: Shutterstock
Zdroj: Compo.com, Izahradkar.cz