Interiér

Zlaté české ručičky – Purtex dbá o váš spánek více než 20 let

Váš kvalitní spánek se rodí kousek za Prahou, ve Zdibech. V české firmě Purtex si zakládají na precizní výrobě postelí, matrací i roštů. Nakoupit můžete přes eshop, ale my doporučujeme vybrat si jednu z 11 prodejen a vyzkoušet si matrace na vlastní kůži. To se bude usínat!

matrace

Matrace a to ostatní

Hlavní hvězdy jsou v Purtexu matrace. Matrace tam vyrábí už 20 let a postup neustále zdokonalují. Využívají k tomu nejen moderní stroje, ale i inovované pěnové materiály. Každou novou matraci navrhují specialisté z oboru zdravého spánku. Díky tomu vám můžou v Purtexu nabídnout matrace s dlouhou životností, které se přizpůsobí tvaru vašeho těla a dodají oporu těm správným místům.

O spánek svých zákazníků se firma stará velmi pečlivě. Důkazem je i hodnocení zákazníků na webu heureka.cz. Firma Purtex tu má hodnocení celkové spokojenosti s obchodem 4,6 hvězdičky z 5 možných.

Výsledkem dobré práce je i dlouhodobá spolupráce s nadnárodní firmou Linet, která zásobuje nemocnice a sociální zařízení matracemi Purtex s klinickým hodnocením. Tyto matrace jsou nejen pohodlné pro pacienty, ale také snižují fyzickou námahu nemocničního personálu. V České republice je jediný výrobce klinicky hodnocených matrací, a je to právě firma Purtex.

Ke kvalitní matraci patří i kvalitní postel. Aby postel nezačala po pár měsících vrzat je zapotřebí masivního dřeva a pevných spojů. Výběr typů postelí je široký. Na své si přijdou milovníci klasických dřevěných postelí na nožičkách i nároční zákazníci, toužící po moderní posteli hotelového typu BoxSpring potažené kvalitními čalounickými látkami.

Do postele patří rošt, který pomůže cirkulaci vzduchu a podepře matraci a vaše tělo na těch správných místech. I o rošty se v Purtexu postarají.

Trocha historie

Za dvacet let historie se výrobce českých matrací poněkud rozrostl. Z původního výrobního závodu se rozšířil o další 3 výrobny a 10 prodejen po celé České republice.

První výrobní závod postavil pan Jan Velinský v roce 1995. A už o dva roky později bylo nutné zvětšit výrobní prostory. Postupem času i to bylo málo, a tak se v roce 2003 postavila velká, žlutomodrá, výrobní hala v Klecanech. Tu pak ještě následoval závod v České Skalici a Holíči. V Holíči si sami zpracovávají dřevo na výrobu postelí a roštů.

V České republice je čím dál více firem, na které můžeme být právem pyšní. A firma Purtex se k nim hlásí už 20 let.

Zdroj: PR článek společnosti PURTEX s.r.o.