Interiér

Opravy za několik minut

V domě, bytě, nebo dokonce na zahradě je pořád co opravovat. Tu se odštípne roh stolu při stěhování, tu vypadnou dvířka skříně, když se vyviklá pant, nebo potřebujete přidělat domovní schránku na zeď, či opravit elektrickou zásuvku, jejíž plastový kryt jste spálili nešetrnou manipulací s hrncem na plotně. Na všechny tyto opravy a na mnoho dalších vám stačí jediný pomocník – opravná hmota Loctite Ultra Repair.

Náš tip: Loctite Ultra Repair – speciální hmota přilepí téměř jakýkoliv materiál. Dokáže nejen lepit, ale opraví i uštíplý kousek. Navíc je voděodolná a odolá i širokému rozpětí teplot, práce s ní je snadná a rychlá.

Jak začít?

Loctite Ultra Repair vám pomůže s různými opravami. Nejprve je potřeba důkladně očistit opravované místo, zbavit jej prachu, nečistot a případné mastnoty. Pak je již práce snadná, vyjmete kousek opravné hmoty a pečlivě jej prohnětete, dokud se obě složky nespojí – dokud hmota nezbělá. Pak již pokračujete podle potřeby.

Dokáže nahradit uštíplý kousek.

Loctite Ultra Repair dokáže nahradit chybějící část. Tato vlastnost se hodí například při opravě odštípnutého rohu skříně, stolu nebo židle. Stejně tak dobře pomůže při opravě prasklého madla u lednice nebo úchytu u skříně. Hmotou vytvarujete chybějící část, přitisknete na opravované místo, vyhladíte prstem. Zcela vytvrzenou hmotu po 24h  můžete přebrousit a nalakovat barvou tak, aby místo vypadalo netknuté.

V kuchyni se nehody stávají ještě častěji. Stačí chvilka nepozornosti a hned je co opravovat. Loctite Ultra Repair se hodí například i v případě, že horký hrnec postavíte příliš blízko plastovému krytu zásuvky, který se rozteče. Opět stačí jen hmotu vytvarovat chybějící část, zahladit prstem a následně po úplném vytvrzení přebrousit do hladka a případně přetřít, aby opravené místo nebylo znatelné.

Jak na vytržené šrouby či panty?

S Loctitem Ultra Repair dokážete opravit i vytržené šrouby například u šuplíku. Šrouby vyndáte a do chybějící části nejdříve namáčknete připravenou hmotu, vyhladíte prstem, vrátíte šrouby zpět na původní místo.

Obdobným způsobem bude vypadat i oprava vytrženého pantu. Pant vyndejte. Nezapomeňte očistit otvor i pant. Vydrolenou dřevotřísku vymeťte např. smetáčkem, pant očistěte a odmastěte. Připravenou opravnou hmotu Loctite Ultra Repair, která předchozím hnětením zbělela, vtlačte do otvoru po pantu a pant vmáčkněte do hmoty. Zakotvěte šrouby. Po úplném vytvrzení můžete přebrousit a případně přetřít barvou.

Odolá dešti, slunci i mrazu.

Ani venkovní teploty, vlhko a déšť Loctitu Ultra Repair nevadí. Tato hmota odolává extrémním rozdílům teplot od -30oC do + 120oC. Proto jí nevadí ani třeskutý mráz ani letní rozpálené slunce. Bezpečně odolá i vlhkosti. Proto je ideálním pomocníkem na přilepení domovního čísla, nebo poštovní schránky. Stačí vytvarovat z připravené hmoty kuličky, pevně je přitisknout na zadní plochu schránky či domovního čísla a pak tyto věci přitlačit na místo, kam je chcete nalepit, chvilku přidržet a nechat finálně vytvrdnout. Takto můžete opravit i celou škálu dalších věcí. Na zahradě to mohou být ozdobné květináče či jiné nádoby. S touto hmotou dokonce dokážete vytvarovat odštíplý kousek ozdobné sochy. Když si děti hrají s míčem, stačí malá chvilka nepozornosti a soše chybí kousek ruky. V takovém případě stejně snadno, jako z modelíny, vytvarujete chybějící kousek, přitlačíte a po 24 hodinách můžete zbrousit či přetřít. Uvidíte, že si nikdo nevšimne, že kousek je jiný.   Obdobně můžete pracovat i v případě přilepení háčků v koupelně či kuchyni. Kdo by chtěl do drahých obkladaček vrtat a riskovat tak naprasknutí. Snadnější je použití hmoty Loctite Ultra Repair, přitlačíte malou kuličku zpracované hmoty na zadní stranu a háček přitisknete na předem změřené místo.

Tyto, i mnoho dalších oprav a lepení zvládnete snadno a rychle s Loctitem Ultra Repair. Více informací naleznete na www.loctite.com