Interiér

7 domácích zlepšováku pro pořádek v domácnosti

Vneste do věcí pořádek a přehlednost. Tyhle tipy zefektivní vaši domácnost.

Odkladače na ovoce

Věřili byste, že drátěný stojan na časopisy se dá využít i na odkládání ovoce? Díky otvorům ve stojanu ovoce vydrží dlouho neporušené.

zlepšováky do domácnosti: zlepšováky do domácnosti: ovoce uskladněné v pořadači na časopisy

Skoncujte s kabely v kuchyni

Mnoho elektrických kabelů z nabíječek na kuchyňské lince nejenže působí ošklivě, ale i výrazně omezuje při přípravě pokrmů. Šikovné řešení je například obětovat jednu ze zásuvek v kuchyňské lince a vytvořit si v ní skryté a bezpečné nabíjecí centrum.


Dózy na potraviny

I když to vypadá komplikovaně, nejde o nic složitého. Jednoduše víka zavařovacích sklenic přišroubujte pomocí samořezných šroubů o spodní část skříněk a hotovo. Máte soupravu dóz s potravinami vždy po ruce, ale zejména máte přehled o jejich zásobě.

zlepšováky do domácnosti: nabíječky vytvořené v kuchyňské zásuvce a dózy na potraviny přišroubované k spodné části skřiněk
Zásuvka na kabely
Dózy na potraviny

Systém ve skřínce pod dřezem

Pořadače na časopisy můžete využít nejen v pracovně na zakládání časopisů či dokumentů, ale například i na organizaci v kuchyni. Můžete je naplnit například čisticími prostředky, které neorganizovaně zabírají místo ve skřínce pod dřezem. Poslouží i místo na vnitřní straně dvířek od skříňky.

Tip na článek: Jak sušit prádlo v zimě? Je sušení na radiátorech správné?

zlepšováky do domácnosti: úložný prostor na mycí prostředky vytvořený z pořadače na časopisy

Přemístěte těžké talíře do spodních zásuvek

Díky kusu dřevovláknité perforované DDL desky můžete vytvořit šikovné úložné prostory pro hluboké a mělké talíře i v dolních zásuvkách. Aby se v zásuvce nehýbaly při otevírání a zavírání, ve stabilní poloze je udrží dřevěné kolíky, které si na podložce můžete díky dírkám libovolně umístit a přizpůsobit velikosti talířů.

zlepšováky do domácnosti: dřevovláknitá perforovaná DDL deska s dřevěnými kolíky vhodná do zásuvky na uskladnění talířů

Prostor pod dřezem využijte na maximum

Takovýto organizér do spodní skříňky pod dřez si šikovnější kutilové mohou vyrobit například z překližky. Má jedinečný rám, který se vejde i na místa kolem rušivých instalatérských potrubí a snadno se vysouvá.

Čisticí prostředky vždy po ruce

Závěsná tyč namontovaná pod umyvadlem vám zajistí rychlý a snadný přístup k čisticím prostředkům. Zároveň ponechá dostatek prostoru pro houby a hadry pod nimi.

zlepšováky do domácnosti: závěsná tyč na čistíci prostředky a překližkový organizér pod dřez
Organizér pod dřez
Závěsná tyč

Text: Marian Drobnica
Foto: Pinterest/MakeSpace, FamilyHandyMan, isifa/Shutterstock
Zdroj: časopis Recepty prima nápadů

Pochlubte se!

Ukažte svou vychytávku i ostatním čtenářům. Zašlete nám ji na poradnarpn@jagamedia.cz