Dům a stavba

Pár prima nápadů pro úspěšnou rekonstrukci

Úspěšná rekonstrukce domu, musí být provedena podle určitých pravidel. Oč jde? Od chvíle, kdy se pro rekonstrukci rozhodnete, stáváte se investorem. Rozhodnutí investora ovlivní život lidí, kteří v domě žijí, na dlouhou dobu. Na prvním místě je proto rozsah rekonstrukce, její smysl a cíl.

Nejlépe vyplyne z odborného ověření technického i energetického stavu domu, které ukáže, co je nezbytné a co ne.

Projekt bude vodítkem pro to, co se bude dělat a kolik to bude stát. Povrchová úprava domu, fasáda, je jako Make up. Dobře zvolená dům zkrášlí.

Důležité jsou detaily. V provedení zateplení, osazení oken, klempířských prvků, provedení souvrství podlah lodžií, při opravě střechy atd., aby nikde nevznikly tepelné mosty anebo se vytvářela zákoutí, kudy by mohlo zatékat a kde by mohly vzniknout plísně.

Kalkulace nákladů vychází z projektu. Jakmile známe rozpočtové náklady, můžeme rozhodnout, jak stavbu financovat. Zda z vlastních zdrojů, hypotékou, stavebním spořením či jiným způsobem.

Projednání s úřady. O schválení rozhodne Stavební úřad. Může stačit ohlášení, ale také může jít o kompletní stavební řízení, někdy i včetně územního rozhodnutí.

Zhotovitel. Nejlepší je výběrové řízení. Tým našich specialistů spolupracuje s klienty od přípravy projektu až po vlastní stavební práce. Naše zkušenosti garantují provedení rekonstrukce ve sjednané ceně, době a kvalitě.

Říkáme, že za skvělou stavbou je pečlivá firma. Ověřili jsme to. Je to tak.

Ing. Aleš Kocourek

KASTEN, spol. s r.o.

www.kasten.cz