Dům a stavba

Multipor – Zateplení, které vás nenutí dělat kompromisy

Zvažujete kompletní zateplení své nemovitosti, nebo řešíte jen některá chladnější místa v domě? Nechcete se vzdát historické fasády? V obou případech vám pomůže Multipor.

xella

U vnějšího zateplení oceníte jeho tvarovou stálost, nehořlavost a odolnost proti veškerým biologickým škůdcům a plísním. Také například protože neduní při poklepu, neklovou do něj ptáci. A určitě oceníte jeho odolnost třeba v případech, kdy si o fasádu opřete kolo a nezůstane na ní poškození po řídítkách. Stejně tak nevadí, když se do fasády trefí děti míčem, což mnohé jiné zateplovací materiály nevydrží.

stary dum

Multipor pro vnitřní zateplení

Zateplení pomocí tepelněizolačních minerálních desek Multipor se používá tam, kde je třeba zachovat původní vzhled fasády či řešit jen některé chladnější místnosti.

Hlavním důvodem, proč jsou nejpoužívanějším materiálem pro vnitřní zateplení, jsou vynikající sorpční schopnosti. Vnitřní zateplení těmito deskami není třeba doplňovat parozábranou, konstrukce s vlhkostí umí pracovat. Příkladem je dům na Opavsku, který majitelé původně koupili zejména kvůli pozemku. Nakonec za odborného přispění společnosti DK1 zvolili vnitřní zateplení a dům ponechali v původním vzhledu.

www.ytong.cz

ZDROJ: PR článek společnosti Xella CZ