Dům a stavba

Je libo střecha v barvách terakoty?

Zemitá barva terakoty je opět v módě a krášlí moderní interiéry i exteriéry. Pokud si chcete pořídit střechu v tomto barevném trendu, terakotovou barvu naleznete v portfoliu firmy BRAMAC u dvou modelů Classic STAR a Tegalit STAR. Oba modely charakterizuje kromě perfektního vzhledu a precizního zpracování i inovativní technologie.

rodinný dům se střešní krytinou v přírodním odstínu terakoty

Betonové tašky s technologií STAR od výrobce Bramac reprezentují nejnovější trend v oblasti výroby střešních krytin.  Technologie STAR významně prodlužuje životnost a funkčnost střechy jako takové. Zatímco povrch standardních betonových tašek tvoří pouze několik vrstev barvy, u tašek s technologií STAR je navíc aplikována vrstva vysoce probarveného mikrobetonu, která zaplní všechny nerovnosti a vytvoří dokonale hladký povrch. Vrstva mikrobetonu je přetažena i přes celou plochu předního řezu tašky. Toto vše zvyšuje ochranou schopnost a odolnost krytiny před extrémními vlivy počasí a zajišťuje dlouhodobou stabilitu její původní barevnosti.

Betonové tašky STAR mají navíc do povrchu integrované speciální pigmenty, které odráží třikrát více infračerveného záření než běžné tašky a snižují teplotu na spodní straně tašek až o deset stupňů. Společně s vysoce reflexní fólií a nadkrokevní izolací BramacTherm tvoří unikátní skladbu střešního pláště s názvem Bramac COOL. Její jednotlivé složky zabraňují pronikání tepla do podkroví, aniž by přitom ztrácely svou izolační schopnost. Střešní skladba Bramac COOL udržuje v podkroví příjemné klima v každé roční době a přináší úspory za vytápění nebo klimatizaci.

krytina STAR od Bramacu
Moderní střecha s krytinou STAR získává celou řadu benefitů.

V provedení STAR vyrábí BRAMAC dva profily střešních tašek – Classic a Tegalit. Zatímco Tegalit má plochý profil a čisté geometrické linie, Classic je charakteristický symetrickým zvlněním. Oba modely se hodí pro různé typy staveb. Jsou vhodné pro rekonstrukce i novostavby. Exkluzivní vzhled dodává krytině sametově hladký povrch tašek, ale také výjimečné barevné odstíny. Kromě decentního odstínu terracotty jsou k dispozici i metalické odstíny granit metalic a mocca metalic.

Betonové tašky v barvě terakoty
Zemitý odstín terakoty je trendy. V nabídce ho mají i výrobci střešních krytin.

Modely Classic STAR i Tegalit STAR disponují komplexním a propracovaným systémem originálních střešních doplňků a příslušenství. Všechny systémové komponenty do sebe optimálně zapadají a dohromady vytvářejí Inteligentní střešní systém BMI BRAMAC. Jde o prověřené řešení střešního pláště, na které se vztahují nadstandardní záruky. 30 letou záruku získají zákazníci na kvalitu a mrazuvzdornost betonových tašek, další 10letou nebo 15letou záruku mohou získat na funkčnost střešního systému podle vybraného příslušenství.

ZDROJ: PR článek společnosti BRAMAC