Dům a stavba

Díky venkovnímu stínění střešních oken už nebudete bojovat s teplem!

Střešní okno v parném létě bez venkovního stínění, to je jako džus bez ledu. Napijete se, ale k dokonalému osvěžení ještě něco chybí. Se střešními okny to je podobné, samotná plní svůj účel, ale až s venkovním stíněním jsou připravena zvládat i nápor slunečních paprsků. Venkovní rolety, lehké venkovní rolety či markýzy VELUX jsou oním posledním dílkem, který funkčnost střešních oken dotáhne k dokonalosti.

Velux venkovní rolety
Zdroj: Velux

Střešní okna do podkrovních místností celoročně přivádějí světlo i čerstvý vzduch, zprostředkovávají nám výhledy do okolí, ale v horkém létě jsou vstřícnější k teplu ze slunečních paprsků. Zvláště v současnosti, kdy do střech neumísťujeme pouze jedno okno, ale kvůli přirozenému světlu i sestavy dvou, tří a více oken, stoupá s teplotami i potřeba okna zastínit a vytvořit tak komfortní klima pod střechou i v tropickém létě.

Přirozené sluneční světlo k životu potřebujeme. Pravidelný koloběh slunečních paprsků, které v průběhu dne z různých úhlů osvětlují místnost, přispívá k harmonii a naší psychické rovnováze. Jakmile nainstalujete střešní okno, okamžitě poznáte výhody přirozeného světla přicházejícího shora. Samotné „holé“ střešní okno však nedokáže poskytnout takovou škálu výhod jako okno vybavené stínicím doplňkem. Kontrola nad intenzitou vstupujícího denního světla, což je role vnitřního stínění, a tepla, to je hlavní úkol pro venkovní stínění, vám umožní přizpůsobit pokoj vašim potřebám,“ říká produktový specialista společnosti VELUX Jakub Mrázek.

Velux venkovní rolety
Velux venkovní rolety | Zdroj: Velux

Venkovní stínění střešních oken VELUX chrání interiér před horkem, a k tomu vždy nabízí ještě něco navíc – světelnou clonu, ochranu před hlukem a povětrnostními podmínkami anebo zabezpečení před vloupáním. „Chránit interiér před teplem i ostrým slunečním světlem lze na třech úrovních: Od citelné ochrany před horkem při zachování výhledu (venkovní markýza VELUX), přes skvělou tepelnou ochranu a účinné zatemnění (lehká venkovní roleta VELUX) až po komplexní celoroční řešení se špičkovou ochranou před přehříváním a dokonalým zatemněním (venkovní roleta VELUX),“ pokračuje Jakub Mrázek ze společnosti VELUX.

Venkovní roleta VELUX chrání všestranně a celoročně

Venkovní rolety VELUX jsou vyrobeny z velmi odolného lakovaného hliníku v tmavě šedém provedení (standard), případně ve světle šedé nebo tmavě šedé poměděné barvě. Mohou být solárně napájené nebo s elektrickým pohonem. Poskytují tepelněizolační ochranu ve všech ročních obdobích, v létě zamezují přehřátí interiéru a v zimě snižují úniky tepla.

Umožňují zcela zatemnit místnost a chrání střešní okno při špatném počasí, tlumí venkovní hluk z deště i krupobití a navíc poskytují skutečné soukromí. Bezúdržbová hliníková konstrukce venkovní rolety VELUX odolává těm nejnáročnějším povětrnostním podmínkám a pomáhá chránit okno před poškozením i domov před vloupáním.

Velux venkovní rolety
Velux venkovní rolety | Zdroj: Velux

Lehká venkovní roleta VELUX zatemní a vytvoří příjemné klima

Lehká venkovní roleta VELUX (pouze) na solární pohon v sobě spojuje schopnost účinně zatemnit místnost a udržet v interiéru příjemné klima. Cenově výhodná roleta je vyrobena z pevné polyesterové tkaniny potažené PVC a vyztužené hliníkovými lamelami. Tkanina nepropouští světlo, je odolná vůči UV záření a nepodléhá degradaci materiálu.

Současně lehká venkovní roleta VELUX pomáhá tlumit hluk z deště. Její motor je poháněn energií ze slunce, takže roletu snadno namontujete i na starší okna VELUX bez nutnosti složitě přivádět elektřinu. Dobíjení funguje na bázi denního světla, tedy nezávisle na intenzitě slunečního záření. Baterie se solárním zdrojem zajistí dostatečné nabití až pro 200 operací.

Venkovní markýza VELUX propustí světlo, nikoli teplo ze slunečních paprsků

Venkovní markýza VELUX z průsvitné tkaniny odrazí sluneční paprsky dříve, než dopadnou na sklo střešního okna, takže dokáže citelně snížit teplotu v interiéru a odstíní i sluníčko. Zároveň však ponechá výhled ven a propouští dovnitř světlo. Markýzy VELUX jsou vyrobeny ze síťoviny ze 100% polyesteru, který odolává vlivům počasí a zaručuje dlouhodobou životnost. Markýzy jsou dostupné s manuálním i dálkovým ovládáním na elektrický nebo solární pohon.

VELUX Touch: Venkovní stínění i střešní okna ovládnete dotykem

K  pohodlnému dálkovému ovládání můžete využít VELUX Touch, což je komfortní způsob řízení vnitřního a venkovního stínění i všech střešních oken na elektrický a solární pohon. Od obyčejného dálkového ovládání se liší možností mít pod kontrolou ne jeden výrobek nebo skupinu stejných výrobků, ale všechny dálkově ovládané výrobky VELUX v celém domě. Když se do střešních oken opře slunce, zastíníte je všechna najednou jediným dotekem.

VELUX Touch
VELUX Touch | Zdroj: Velux

Když je potřeba vyvětrat, stačí klepnout na časovač ventilace a otevřít střešní okna s tím, že se po 15 minutách sama automaticky zavřou. Samozřejmostí je možnost polohování oken i stínění (6 úrovní zastínění), v případě deště se bez nutnosti vaší součinnosti otevřená okna automaticky nastaví jen do polohy ventilace.  Oproti aplikaci (VELUX App Control) či automatickému systému (VELUX ACTIVE with Netatmo) se VELUX Touch obejde bez chytrých mobilních telefonů i wifi, takže se uplatní i v chalupě na konci světa. Navíc se velmi snadno instaluje a má intuitivní ovládání, které si rychle osvojíte.

Další informace naleznete na www.velux.cz

ZDROJ: PR článek společnosti Velux