Dům a stavba

Chcete zlepšit odhlučnění vašeho bytu? Vyzkoušejte akustický sádrokarton

Pokud bydlíte ve starším panelovém bytě, jistě vás čas od času trápí nadměrný hluk od sousedů nebo ze strojovny výtahu. Rychlou a účinnou cestou, jak byt od zvuku izolovat, můžete být předstěna ze sádrokartonu, konkrétně z Modré akustické desky Rigips. Skvěle tlumí hluk a navíc má schopnost neutralizovat formaldehyd.

modrá akustická deska Rigips
Zdroj: SGCP, divize Rigips

Modrá akustická deska Rigips ve spojení s vhodnou minerální izolací pomůže výrazně snížit hluk z vedlejšího bytu i chodby. Jedná o jednoduché řešení, které vám nezmenší prostor k bydlení, ani nezatíží stávající stropy ve starších domech.

Akustický komfort na prvním místě

Výsledný akustický komfort je určen tzv. vzduchovou neprůzvučností. Čím vyšší je její hodnota, tím vyšší je komfort a v místnosti je méně hluku. S běžnou cihlovou příčkou v tl. 100 mm včetně omítky dosáhnete neprůzvučnosti 40 dB, se sádrokartonovou příčka ve stejné tloušťce s jednoduchým opláštěním pomocí Modrých akustických desek Rigips a s minerální izolací v tl. 60 mm si polepšíte o 10 dB, což je již značný rozdíl.

Modrá akustická protipožární deska Rigips s technologií Activ'Air®
Modrá akustická protipožární deska Rigips s technologií Activ’Air® | Zdroj: SGCP, divize Rigips

Proč zvolit Modrou akustickou desku?

  • Spolehlivě tlumí hluk ze sousedních místností i vedlejšího bytu
  • Lze ji použít na příčky, předstěny i podhled
  • Impregnovaná varianta si poradí i s odhlučněním koupelny
  • Zajistí potřebnou požární odolnost konstrukce
  • Jako jediná na trhu obsahuje technologii Activ’Air® pro odbourávání formaldehydu

Pokud vás zajímá, kolik materiálu budete na stavbu potřebovat, vyzkoušejte kalkulačku Rigips. Ve třech krocích získáte přesný soupis materiálu, který si s sebou můžete vzít do stavebnin nebo vše rovnou poptat online u vybraného prodejce ve vašem okolí.

Akustický sádrokarton
Akustický sádrokarton se hodí pro příčky, předstěny i podhledy | Zdroj: SGCP, divize Rigips

Sádrokarton pro zdravější vzduch v interiéru

Pokud zvolíte Modré akustické desky Rigips, získáte navíc technologie Activ’Air®, která aktivně odbourává formaldehyd. Tato zdraví škodlivá látka se běžně vyskytuje v kobercích, lepidlech či dřevotřískovém nábytku. Vytváří se také při žehlení či vaření a může způsobit pálení očí či obtížnější dýchání. Výhodou technologie je, že vydrží v deskách po dobu minimálně 50 let a neztrácí účinnost ani při malování běžnými prodyšnými barvami. Pro dosažení maximální účinku snížení hladiny formaldehydu o 70 %, je vhodné použít 1m2 desky na 1m3 vzduchu v místnosti.

Montáž sádrokartonové předstěny
Montáž sádrokartonové předstěny je jednouchá a rychlá | Zdroj: SGCP, divize Rigips

Před montáží se obraťte na odborníky

Instalace předsazené stěny ze sádrokartonu je jednoduchá a šikovný kutil ji zvládne svépomocí, nesprávný technologický postup však může negativně ovlivnit kýžený výsledek odhlučnění. Proto je dobré se vždy předem obrátit na profesionály v oboru, kontaktovat můžete technickou podporu Rigips, tel. 226 292 224 nebo na ctp@rigips.cz. Pomohou vám s výběrem správné skladby konstrukce i s kalkulací materiálu zdarma.

Pokud si chcete postup montáže předem pořádně vyzkoušet a osahat, navštivte Školu suché výstavby se širokým výběrem kurzů dle typu konstrukce. Naučí vás, jak správně se sádrokartonem pracovat, jak tmelit, napojovat konstrukce a na co si dát při montáži pozor.

ZDROJ: PR článek společnosti SGCP, divize Rigips