Dílna a hobby

Video: Takto jednoduše se zbavíte rzi. Stačí jen nechat působit přes noc!

Pokud se potýkáte s problémem rezavých nástrojů, nemusíte je hned vyhazovat. I když rez na první pohled znamená konec životnosti vašeho oblíbeného kousku, existuje jednoduchý způsob, jak se jí zbavit, a to jen s pomocí octa a soli.

rezavé nástroje
Zdroj: Shutterstock

Pro začátek si připravte nádobu dostatečně velkou na to, aby se do ní váš nástroj volně vešel. Do nádoby nalijte ocet. Následně do octa přisypete jednu lžičku běžné kuchyňské soli. Sůl v roztoku vytvoří prostředí, které napomáhá rozkladu rzi. Smíchejte ocet se solí, aby se sůl úplně rozpustila.

Co dál?

Nyní přichází na řadu váš rezavý nástroj. Vložte jej do připraveného roztoku tak, aby byl celý ponořený. Nechte nástroj v roztoku působit přes noc. Roztok postupně začne uvolňovat rez z povrchu nástroje, čímž se tento opět stane hladkým a čistým.

Samozřejmě, po odstranění rzi je důležité nástroj řádně ošetřit, abyste předešli jejímu opětovnému vzniku. Jak na to, se dozvíte ve videu, které je přiloženo k tomuto článku. V něm naleznete postup, jak účinně chránit své nářadí před rzí a prodloužit jeho životnost.

Video: youtube.com/Ideas & Trucosciste
Foto: Shutterstock