Dílna a hobby

STROMEČEK S HVĚZDAMI

Spojením větví stříbrného smrku s malými krémovými vánočními hvězdami vznikla opravdu působivá sváteční dekorace. Mnoho rodin si nepořizuje velký strom – toto je pěkná alternativa, která se hodí jak do klasického, tak to moderního interiéru.

Co budeme potřebovat

malý stromek

slámový věnec

zelenou vlnu

stužky a vánoční ozdoby (zde kouličky)

drátek a dva floristické dráty

velkou vázu či obal na květináč

zlatou hvězdu

hnědou plsť

plastikové kelímky

malé vánoční hvězdy (poinsettie)

Jak postupujeme

Okolo slaměné kruhové základny natočte vlnu, nazdobte ji stužkami a drátkem připevněte zlatou hvězdu. Současně opatrně umístěte malý jehličnan do vázy. Pro dosažení speciálního efektu použijte jako květináč mosazný obal nebo obal s metalickým povrchem.

vyroba vanocni dekorace 1

Uřízněte okraj plastikového kelímku, na jeho vrcholku propíchněte dvě protilehlé dírky a k nim připevněte dva dlouhé a silné zelené floristické dráty.

vanocni dekorace krok2

Z hnědé plsti slepte malé, ale přitom dostatečně velké  kapsičky, do kterých se vejdou plastikové kelímky.

vyroba vanocni dekorace 3

Ty dodají další pevnost drátěné podpoře. Nyní okolo malého smrčku umístěte takto vytvořené plstěné kalíšky s poinsettiemi a zajistěte je pomocí připravených drátků.

vyroba vanocni dekorace 4

Okolo malého smrčku umístěte takto vytvořené plstěné kalíšky s poinsettiemi a zajistěte je pomocí připravených drátků. Na samotný závěr připevněte opět pomocí drátku vánoční koule, rozmístěte je okolo malých poinsettií a už můžete jenom obdivovat váš vlastní zázračný vánoční strom v plném květu.

vyroba vanocni dekorace 5

Připravila Stars for Europe a red.

Foto Stars for Europe