Dílna a hobby

JMENOVKY NA DÁRKY

Tvoří důležitou součást každého dárku. Vyjadřují náš vztah k obdarovanému i to, jakou pozornost jsme přípravě jeho překvapení věnovali. Není přitom nutné kupovat předražené hotové cedulky. Vytvoříme si je sami a uzpůsobíme je zároveň celkovému vzhledu dárku. Uděláme je dvoudílné – vrchní část na jméno, na spodní pak můžeme napsat přání.

Není nutné kupovat předražené hotové cedulky, vytvoříme si je sami. (Tak je snadno můžeme přizpůsobit celkovému vzhledu zabaleného dárku.) Uděláme je dvoudílné – vrchní část „ponese“ jméno, na spodní díl můžeme napsat přání.

potreby na vyrobu jmenovek

Co budeme potřebovat

barevné kartony (z obalů od kosmetiky nebo od bonbonů)

tvrdé papíry různých barev

zlatý nebo stříbrný lepicí papír

gelové fixy a nůžky

vykrajovačku ve tvaru hvězdiček

ozdobné stužky

Postup krok za krokem

Ze zlatého papíru vykrájíme nebo vystřihneme hvězdičky. Můžeme použít i jiné vánoční motivy – komety, stromečky, sněhové vločky atd. Z barevných kartonů vystřihneme nepravidelné čtyřúhelníky.

vyrezavani hvezdicek na jmenovky

Čtyřúhelníky ozdobíme hvězdičkami a po dvou svážeme stužkou. Vždy uděláme vrchní díl menší a v jiném odstínu, než spodní díl.

provleknuti stuzky - jmenovky

Výraznými barvami napíšeme jméno a přání. Pokud použijeme tmavé papíry, dobře na nich vyniknou zlaté gelové fixy. Jmenovky barevně přizpůsobíme balicímu papíru a stuze, kterou dárek převážeme.

privazani jmenovky na darek

Efektně vypadají dárky zabalené v celofánu. Ty můžeme doplnit drobnými vánočními ozdobami nebo baleným cukrovím.

Připravila Alena Isabella Grimmichová

Foto autorka