Zdraví

Umíme obelstít únavu z vánočního shonu

Pocity přetažení? Návaly únavy? Bez nálady? Není divu.

Ráno vstáváme ještě před tím, než se rozední, domů se vracíme za tmy. V rychlosti vypravujeme ratolesti do školek a škol, snažíme se nezapomenout vyměnit bačkůrky za holínky či sněhule. V práci se nám hromadí úkoly na stole, protože do konce roku prostě musí být vše hotové. Přes to nejede vlak. Večer si uvědomíme, že poslední pečivo snědly děti k snídani a jdeme vystát třiceti minutovou frontu do obchodního domu. Když se konečně dostaneme k pokladně, vzpomeneme si na vypotřebovaný sprchový gel a čistič na koberce.

Ovšem předvánoční shon vrcholí a vrátit se do obchodu je prakticky nemyslitelné. Utahaní po celém dnu otevřeme dveře do pomyslné oázy klidu, ale překvapí nás vůně, jako by někdo maloval. Na svátky budeme mít hezký a úhledný byt? Ne, to jen kocour průzkumník objevil zbytky po malířích z loňska. Jak by se teď hodilo to mýdlo a čistič… A tak se z vánočních světýlek a blyštivých hvězdiček stává spíše výstražný signál, který nám rozvážně putuje do mozku, kde hlásí jediné: zpomalme!

Restart organismu

Občasná relaxace a odpočinek dokáže nabudit nejen naše tělo, ale i mysl. Je dobré najít si párkrát týdně alespoň chvilku a úplně vypnout. Oprostit se od všedních starostí a věnovat se jen sobě. A v tom nám může pomoci infrasauna. Umožňuje vytvořit si svůj svět klidu uprostřed světa hektického. Zavřít za vším dveře a uvolnit se. Zavřít dveře od infrasauny prakticky znamená připravit organismus na restart. Obrnit tělo proti další várce každodenních výzev.

Infrasauna totiž pomáhá utužovat imunitu, detoxikuje tělo a posiluje kardiovaskulární systém. Navíc uvolňuje ztuhlé svalstvo a má příznivý vliv na kloubní aparát. Funguje jako prevence respiračních chorob a je dobrým pomocníkem při snižování bolesti. Má příznivý vliv na ekzémy, psoriázy, akné a další kožní problémy, zlepšuje hojení a projevy celulitidy. Ženy určitě ocení i pozitivní dopady infrasaunování na hubnutí. Za 30 minut infrasaunování lze spálit až 800 kcal, což je ekvivalent běhu na 5 kilometrů. Nemalý přínos má infrasauna také na duševní zdraví. Eliminuje dopady chronického stresu na organismus.

Jak na čerpání nové energie

Při pravidelném saunování můžeme infrasaunu považovat dokonce za účinnější oproti sauně klasické. Infrasauna používá infračervené záření, které okamžitě proniká až 4 cm do hloubky tkáně, kdežto finská sauna pracuje na základě horkého vzduchu ohřívajícího pokožku a následně teprve tělo. Tradiční sauna potřebuje pro správné fungování 90 – 105 °C, zatímco infrasauna pouze 30 – 60 °C, díky čemuž ji mohou užívat i lidé, kterým vysoké teploty nedělají dobře. Potivost je však i přesto v infrasauně větší.

Pro plné využití pozitivních dopadů infrasauny stačí opakovat zhruba půlhodinový saunovací cyklus třikrát do týdne. Cenově je jeden saunovací cyklus srovnatelný se spotřebou napařovací žehličky a závislý pouze na příkonu 230 V. Zároveň je infrasauna nenáročná na prostor, zabere asi tolik místa jako obyčejná šatní skříň, a můžeme ji tedy pohodlně umístit do jakékoliv domácnosti a mít tak vždy k dispozici.

Dárek pro celou rodinu

Již ve středověku se saunování těšilo velké oblibě a stmelovalo celé rodiny. I nyní je možné infrasaunou udělat radost všem členům domácnosti. V Marimex, obchodu s více než dvacetiletou tradicí na českém trhu, najdeme jak infrasauny pro jednotlivce, tak i pro skupiny osob. Věnujme letos k Vánocům dárek, který zahřeje, pomůže na chvíli vydechnout, zastavit se a odpočinout si. Zároveň potěší nejen v okamžiku, kdy bude stržen balicí papír s ozdobnou mašlí. Aktuální nabídku infrasaun si můžeme prohlédnout na www.marimex.cz, osobně v kamenné prodejně v Praze anebo u obchodních partnerů společnosti.

ZDROJ: PR článek společnosti MARIMEX CZ, s.r.o.

Komentovat

Nepřehlédněte