Zdraví

Jak vám chytré hodinky mohou ulehčit život a proč si je pořídit

Chytré hodinky se v posledních letech staly velkým trendem. Mají mnoho užitečných funkcí, jako je měření tepu, zasílání oznámení o nově příchozí zprávě či e-mailu nebo měření uběhnutých kilometrů. Jaké jsou výhody chytrých hodinek a proč byste do nich měli investovat?

chytré hodinky
Zdroj: Internet Mall, a.s.

Proč si pořídit chytré hodinky

Důvodů, proč zainvestovat do tzv. smartwatch, je hned několik. Hodinky vám totiž dokážou zprostředkovat to nejaktuálnější dění dříve než telefon. Kromě času zjistíte, jaké je venku počasí, kolik nových e-mailů na vás čeká ve schránce a jak blízko jste k naplnění svého denního cíle v rámci fyzické aktivity.

Můžete je využít také místo své peněženky, jelikož si do nich lze snadno nahrát platební kartu. Nákup pak jednoduše „pípnete“ na pokladně, aniž byste vytahovali peníze.

Běhejte bez telefonu

Věděli jste, že vám k běhu nebo ke cvičení mohou stačit pouze hodinky a sluchátka? Některé chytré hodinky disponují vlastní pamětí, do které je možné ukládat oblíbenou hudbu nebo třeba podcasty. Díky tomu s sebou nemusíte zbytečně brát telefon a můžete si plnými doušky užít běh či intenzivní trénink.

Váš osobní fitness trenér

Sportovní chytré hodinky jsou skvělým motivátorem ke cvičení. Lze si na nich nastavit denní cíl fyzické aktivity, ať už v podobě nachozených kroků, nebo spálených kalorií. Hodinky vás pak každý den povzbuzují, abyste dostáli svých sportovních závazků. Některé modely vás za sportovní výkon dokonce pochválí nebo vám oznámí, že za sebou máte rekord, co se týče uběhnutých kilometrů. Taková pozitivní zpětná vazba vás jistě povzbudí k tomu, abyste zůstali aktivní.

Měření spánku

Kvalitní spánek závisí na mnoha aspektech, mezi které patří například kvalitní lůžkoviny. Chtěli byste mít přehled o kvalitě svého spánku? I tu dokážou chytré hodinky vyhodnotit.

Údaje sice nejsou tak přesné jako z odborného vyšetření ve spánkové laboratoři, avšak i tak pro vás mohou být některé informace poměrně zajímavé. Smartwatch vám změří nejen délku spánku, ale také jeho kvalitu a fáze.

ZDROJ: PR článek společnosti Internet Mall, a.s.

Nepřehlédněte