Zahrada

Zahrada v AKU rukách

Ti, kdo mají na zahradě spoustu plánů, budou jistě potřebovat nejrůznější náčiní a nářadí. Vyplatí se jim uvažovat nad stroji na jednu baterii. Všechny sekačky, nůžky, pily a prořezávače, ale i myčka, fukar nebo křovinořez z řady FIELDMANN AKU FAST POWER 20V pohání jeden typ akumulátoru. Výhodou systému na jednu baterii je úspora peněz za baterie, ale také absence hluku, zplodin, překážejícího kabelu.

sekačka na trávu
Zdroj: FIELDMANN

Jak tedy může vypadat péče o zahradu na jednu baterii? Jednoduše zakoupíte akumulátor, který můžete použít do všech strojů ze stejné řady, do zahradní techniky i nářadí. Baterii s nabíječkou lze pořídit v rámci startovací sady nebo úplně zvlášť. A pak už v budoucnu jen dokupujete nářadí bez baterie, které je pochopitelně levnější.

V řadě AKU FAST POWER najdete hned dva startovací sety, kdy baterii a nabíječkou koupíte výhodně s AKU vrtačkou nebo s rotační sekačkou. Baterii pak můžete využít také do celkem 25 strojů z této řady, zahradní techniky i nářadí.

Výkon i lehkost

Velkou výhodou řady FIELDMANN AKU FAST POWER je, že stroje a nástroje z této řady využívají jednu nebo dvě baterie zároveň dle potřebného výkonu zvoleného nářadí či náčiní. Větším strojům tedy dodá sílu dvojice baterií (tj. např. 2x 20 V), zatímco u malých, jako je aku vrtačka nebo aku pila, zachová jediná 20V baterie lehkost, což v praxi znamená snadnější manipulaci.

Sekačka na trávu
Zdroj: FIELDMANN

Práce daleko od elektrické zásuvky

Další výhodou pochopitelně je, že při práci s aku nářadím vás nebudou překážet „kilometrové“ kabely a omezovat vás v pohybu. Lehkost a jednoduchost ovládání AKU zahradní techniky je příslibem pohodlné práce. Nezávislost na elektrické zásuvce umožňuje práci i na těžko přístupných místech.

Pokroková a moderní technologie lithium-ionových akumulátorů přibližuje výkon a další vlastnosti AKU zahradní techniky té s elektrickým pohonem. Lithium-iontové akumulátory jsou malé a lehké, nedochází u nich k samovolnému vybíjení, takže je technika neustále připravena k použití. U tohoto typu akumulátorů navíc nevzniká tzv. paměťový efekt, lze je nabíjet kdykoli. Kromě toho Li-Ion baterie poskytují až do vybití plný výkon.

Sekačka na trávu
Zdroj: FIELDMANN

Trávník na jednu baterii

Například při péči o trávník máte na výběr hned několik modelů sekaček AKU FAST POWER, od nejmenší FZR 70335-A až po největší FZR 70435-0, mezi kterými vyberete podle velikosti své zahrady. Aku sekačky vynikají lehkostí, takže se hodí i na členitější pozemky, kde je potřeba obsekávat záhony, stromy či keře, takže se se sekačkou více manipuluje. Akumulátorová sekačka je kdykoli k dispozici a připravena k akci, stačí jen hlídat stav baterie.

Pokud po sekání zůstalo místo, kam rotační sekačka nezajela, stačí přehodit baterii do sekačky strunové, v nabídce je menší i větší model. Ideální volbou je strunová sekačka také při úpravě trávníku s těsném sousedství s oplocením, u paty kmenů stromů nebo pod lavičkami a v dalších, špatně přístupných místech. Výhodou je opět nízká hmotnost, tichý a ekologický provoz, snadná obsluha a samozřejmě nezávislost na elektrické síti. Kde nestačí strunová sekačka, tam může nastoupit silnější křovinořez, rovněž z řady AKU FAST POWER.

šavlová pila
Zdroj: FIELDMANN

Kromě sekaček si na zahradu můžete pořídit z řady AKU FAST POWER také teleskopické plotové nůžky, prořezávač, kultivátor, vertikutátor, křovinořez a další pomocníky. Stejnou baterii lze použít i do aku vrtaček, kompresoru, řetězové, kotoučové, šavlové, nebo přímočaré pily. AKU FAST POWER tedy na jednu baterii pokryje nejen zahradu, ale i dílnu. Více na www.fieldmann.cz.

Zdroj: PR článek značky Fieldmann