Zahrada

Výstava Flora Olomouc vezme návštěvníky do Galaxie květin.

Vesmír a tisíce květin v jedinečných floristických aranžmá. Tyto dva světy v sobě spojí hlavní expozice na letošní jarní výstavě Flora Olomouc. S podtitulem Galaxie květin se koná od čtvrtku 25. do neděle 28. dubna na Výstavišti Flora Olomouc. Autorem hlavní expozice je uznávaný florista Jan Milt.

Flora Olomouc 2024
Zdroj: Jan Krčmář

Kromě jedinečné hlavní expozice v pavilonu A se návštěvníci mohou těšit na velké Zahradnické trhy, výstavu vzácných bonsají, expozici Českého zahrádkářského svazu či na výstavu obrazů doplněných o květinová aranžmá. Připraveno bude také několik gastrozon s nabídkou kvalitního občerstvení, včetně bezlepkového.

Cenově zvýhodněné online vstupenky jsou již k dostání na webu olomouckého výstaviště www.flora-ol.cz. Pro jejich držitele bude připravený samostatný vstup do pavilonu, vyhnou se tak frontám u pokladen.

Flora Olomouc 2024 bonsaj
Zdroj: Jan Krčmář

Nejnovější floristické trendy, velká fotostěna i kavárna s tematickými drinky

Pro návštěvníky bude v hlavní expozici připravena také velká fotostěna, u níž si budou moci udělat originální snímky. Součástí Galaxie květin bude i kavárna s nabídkou tematických drinků a velké množství míst k posezení a odpočinku. Cílem je, aby lidé v expozici pohodlně strávili delší čas a užili si její krásu.

Nejnovější floristické trendy budou díky spolupráci se Svazem květinářů a floristů ČR k vidění také v přízemí přístavby pavilonu A označované jako pavilon B.

Flora Olomouc 2024
Zdroj: Jan Krčmář

O patro výš – v části přístavby označované jako pavilon C – bude k vidění soutěžní prezentace středních škol, Mendelovy univerzity v Brně a také Českého zahrádkářského svazu. Jeho expozice od známého floristy Zdeňka Kupilíka ponese název Emoce. Patří k ní i oblíbená pěstitelská poradna a posezení u vína.

Bohatý program bude připravený i na podiu v pavilonu A. Kromě řady odborných přednášek se návštěvníci mohou těšit na sérii floristických show, kde budou moci nahlédnout pod ruce špičkovým floristům.

Na Zahradnické trhy dorazí zhruba 200 prodejců

Oblíbenou a tradiční součástí jarní výstavy jsou i velké Zahradnické trhy, které zaplní venkovní areál olomouckého výstaviště. K dostání bude zahradnický materiál jako například přísady, sazenice, konifery, semena, stromky, osivo, květiny, kaktusy a sukulenty. V nabídce bude také nářadí, skleníky či zahradní mechanizace.

V pavilonu E bude velkým lákadlem výstava bonsají nazvaná Bonsaje – umění z jiného světa, na níž se podílí zkušený sběratel Josef Valuch, který na olomoucké výstaviště dopraví unikáty ze své sbírky uložené v Bonsaimuseu Isabelia.

Flora Olomouc 2024
Zdroj: Jan Krčmář

Na působivou kombinaci abstraktních obrazů a květinových aranžmá se návštěvníci mohou těšit v Oranžerii ve Smetanových sadech. A to díky dlouholeté spolupráci Výstaviště Flora Olomouc s Unií výtvarných umělců Olomoucka a s Mendelovou univerzitou v Brně.

Program v pavilonu H letos zajistí Asociace soukromých zemědělců, Sdružení Střední Morava a Sdružení cestovního ruchu Jeseníky. Zaměřený bude na prezentaci turistických cílů a agroturistiku. Ve venkovním areálu Samba bude připravený bohatý doprovodný program s přednáškami, workshopy a hudebními vystoupeními.

Pro návštěvníky jarní výstavy budou otevřené také Sbírkové skleníky ve Smetanových sadech. Vstup do nich budou mít jako každý rok zdarma.

SOUHRNNÉ INFORMACE:
Flora Olomouc 2024
Termín: čtvrtek 25. až neděle 28. dubna 2024
Místo: Výstaviště Flora Olomouc
Čas konání: čtvrtek – sobota 9:00 – 18:00, neděle 9:00 – 17:00
Základní vstupné: 200,- Kč na místě, online zvýhodněné: do 18.4. (včetně) 180 Kč, od 19.4. do 28.4. 190 Kč
https://www.flora-ol.cz/vstupenky/detail/115

GALERIE

ZDROJ: PR článek společnosti Výstaviště Flora Olomouc, a. s.